Aktualitet

E mërkurë, 22 Maj, 2024
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Aktualitet

Studenti shqiptar i pari në botë që studioi strukturën e COVID-19

Corona virusi ka prekur globin. I panjohur thellësisht, Corona...

“Rame & Friends” nisma e tenorit me yjet e muzikës lirike shqiptare

Tenori i njohur shqiptare Ramë Lahaj në këto ditë...

Skype lehtëson thirrjet, funksionon pa e instaluar aplikacionin

Me njerëzit e izoluar në shtëpi e...

Rita Ora duartroket për nënën e saj mjeke dhe gjithë mjekët në Britani

Nëna e Rita Orës, psikiatrja Vera Sahatçiu,...

Historia/Erdha i uritur në ’98-ën, sot dua të dhuroj bukë për ata që kanë nevojë

Edmond Prenga është një 39-vjeçar shqiptar i cili mbërriti në...

COVID -19 / Ambasada jonë në SHBA jep detaje për komunitetin

Ambasada jonë në SHBA në një mesazh të bërë...

SHBA / Infermierja shqiptare në vijën e parë të luftës kundër Covid-19

Infermierja shqiptare që punon në Teksas, SHBA, Armida Bahja...

Lazim Destani: Dhoma e Biznesit të Diasporës të bëhet advokues i investitorëve

Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në...

Shoqata e Mjekëve shqiptarë në Gjermani asistencë mjekësore për bashkatdhetarët

Nisur nga situata e krijuar nga koronavirusi, Shoqata e...

Angli / Emigrantët pa dokumente do të trajtohen si të tjerët

Mjeku shqiptar me banim në Britaninë e Madhe, Fahri...

Studenti shqiptar i pari në botë që studioi strukturën e COVID-19

Corona virusi ka prekur globin. I panjohur thellësisht, Corona...

“Rame & Friends” nisma e tenorit me yjet e muzikës lirike shqiptare

Tenori i njohur shqiptare Ramë Lahaj në këto ditë...

Skype lehtëson thirrjet, funksionon pa e instaluar aplikacionin

Me njerëzit e izoluar në shtëpi e...

Rita Ora duartroket për nënën e saj mjeke dhe gjithë mjekët në Britani

Nëna e Rita Orës, psikiatrja Vera Sahatçiu,...

Historia/Erdha i uritur në ’98-ën, sot dua të dhuroj bukë për ata që kanë nevojë

Edmond Prenga është një 39-vjeçar shqiptar i cili mbërriti në...

COVID -19 / Ambasada jonë në SHBA jep detaje për komunitetin

Ambasada jonë në SHBA në një mesazh të bërë...

SHBA / Infermierja shqiptare në vijën e parë të luftës kundër Covid-19

Infermierja shqiptare që punon në Teksas, SHBA, Armida Bahja...

Lazim Destani: Dhoma e Biznesit të Diasporës të bëhet advokues i investitorëve

Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në...

Shoqata e Mjekëve shqiptarë në Gjermani asistencë mjekësore për bashkatdhetarët

Nisur nga situata e krijuar nga koronavirusi, Shoqata e...

Angli / Emigrantët pa dokumente do të trajtohen si të tjerët

Mjeku shqiptar me banim në Britaninë e Madhe, Fahri...

Të fundit

Marjana Bulku, prezantoi në Nju Jork, librin e saj “Një jetë disa histori”

Gazetarja Marjana Bulku-Zeneli, prezantoi të shtunën e kaluar në “The Producers Club Theater”, në qytetin e New York-ut, librin e saj "Një jetë disa...

Panairi “Gjergj Kastriot Skënderbeu“ bashkon sërish shqiptarët e Amerikës

Gjergji, Heroi Kombëtar gjithmonë i ka bërë bashkë shqiptarët. Porosia e fundit e tij do të ndriçojë si Dielli brez pas brezi sa të...

Abetarja që shkruan histori suksesi

Mirënjohje nga Qendra e Studimeve në Kalabri. Tani e njëmbëdhjetë vjet A-B-C – Fibel, Abetarja e parë në Austri, e financuar dhe botuar nën...

Vëllezërit sipërmarrës Adi dhe Eddie Veseli, një histori suksesi në Diasporë  

Në muajin e trëndafilave në maj, z. Eddie Veseli bashkë me familjen e tij hapën restorantin më të ri “Allendale Steak” sipas emrit të...

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...