Udhëtime

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

Udhëtime

Ulza, destinacioni turistik vetëm 1 orë larg kryeqytetit

Qyteza e Ulzës vetëm 1 orë e 10 minuta...

Corriere: Shqipëria është kthyer në destinacion turistik për italianët

Media italiane “Corriere.it” në rubrikën dedikuar udhëtimeve i ka...

Ekspertët e udhëtimeve u rekomandojnë Shqipërinë turistëve britanikë

Pushimet e britanikëve janë bërë të pasigurta në mes...

Destinacione shqiptare/ Mali me Gropa, një tur ndryshe në Tiranë

Mali me Gropa është një nga fenomenet e rralla...

Mediat çeke: Shqipëria mundësi të pafundme për turizëm

Nga shëtitjet në bregdet me limane të fshehur në...

Faqja e njohur: Ja 17 plazhet më të mira në Shqipëri që duhen vizituar

Faqa e njohur family destinations guide ka folur për plazhet e...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Zi: Shërim, freski dhe aventurë pranë Gramshit

Me këtë liqen të fshehur akullnajor, qyteti pak i...

Butrinti, destinacioni i mbi 10 mijë turistëve në 6 muajt e parë të 2021

Qyteti antik i Butrintit, 20 km larg Sarandës, vijon...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Batllavës, bukuri natyrore kosovare

Liqeni i Batllavës ndodhet në territorin e Komunës së...

Reportazhi i BBC: Sekreti i rinisë së përjetëshme në bimët e maleve shqiptare

Elizabeth Gowing rrëfen udhëtimin e saj në Veri të...

Ulza, destinacioni turistik vetëm 1 orë larg kryeqytetit

Qyteza e Ulzës vetëm 1 orë e 10 minuta...

Corriere: Shqipëria është kthyer në destinacion turistik për italianët

Media italiane “Corriere.it” në rubrikën dedikuar udhëtimeve i ka...

Ekspertët e udhëtimeve u rekomandojnë Shqipërinë turistëve britanikë

Pushimet e britanikëve janë bërë të pasigurta në mes...

Destinacione shqiptare/ Mali me Gropa, një tur ndryshe në Tiranë

Mali me Gropa është një nga fenomenet e rralla...

Mediat çeke: Shqipëria mundësi të pafundme për turizëm

Nga shëtitjet në bregdet me limane të fshehur në...

Faqja e njohur: Ja 17 plazhet më të mira në Shqipëri që duhen vizituar

Faqa e njohur family destinations guide ka folur për plazhet e...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Zi: Shërim, freski dhe aventurë pranë Gramshit

Me këtë liqen të fshehur akullnajor, qyteti pak i...

Butrinti, destinacioni i mbi 10 mijë turistëve në 6 muajt e parë të 2021

Qyteti antik i Butrintit, 20 km larg Sarandës, vijon...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Batllavës, bukuri natyrore kosovare

Liqeni i Batllavës ndodhet në territorin e Komunës së...

Reportazhi i BBC: Sekreti i rinisë së përjetëshme në bimët e maleve shqiptare

Elizabeth Gowing rrëfen udhëtimin e saj në Veri të...

Të fundit

COVID-19/ Gjermania parashikon masa të reja në vjeshtë

Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn parashikon masa të reja: Personat e vaksinuar duhet të vazhdojnë të mbajnë maska. Ata që nuk janë vaksinuar mund...

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë. Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...