Udhëtime

E enjte, 6 Gusht, 2020
E enjte, 6 Gusht, 2020

Udhëtime

Maska të detyrueshme/ Konfirmohen 27 udhëtime për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për...

Udhëtim drejt Italisë?! Çfarë duhet të dini….

Pandemia e shkaktuar nga virusi COVID-19 ka ndryshuar shumë...

Austrian rihap rrugën e Vjenës, Lufthansa rifillon pas 5 muajsh fluturimet

Tirana International Airport (TIA) ka bërë të ditur se...

Covid-19/ Gjermania vendos: Kush vjen nga vendet me rrezik, do bëjë test falas

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn tha se “do...

Konfirmohen fluturimet e datës 28 korrik nga Rinasi ja kush mund të udhëtojë

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar 32...

Aeroporti “Nënë Tereza”/ Konfirmohen 32 udhëtime për ditën e dielë

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për...

Destinacione shqiptare/ Magjia e ishullit të Shurdhahut

Sarda, e njohur ndryshe si ishulli i Shurdhahut është...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, 42 fluturime të konfirmuara për të premten

Tirana International Airport njofton se janë 42 fluturime të...

Hapen dy pikat kufitare, ja kush mund të udhëtojë drejt Greqisë

Teksa vendi ynë dhe jo vetëm po përballet me...

Itali / Kush udhëton drejt Pisa-s ose Firence-s duhet të regjistrohet online

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” nëpërmjet një njoftimi ka bërë...

Maska të detyrueshme/ Konfirmohen 27 udhëtime për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për...

Udhëtim drejt Italisë?! Çfarë duhet të dini….

Pandemia e shkaktuar nga virusi COVID-19 ka ndryshuar shumë...

Austrian rihap rrugën e Vjenës, Lufthansa rifillon pas 5 muajsh fluturimet

Tirana International Airport (TIA) ka bërë të ditur se...

Covid-19/ Gjermania vendos: Kush vjen nga vendet me rrezik, do bëjë test falas

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn tha se “do...

Konfirmohen fluturimet e datës 28 korrik nga Rinasi ja kush mund të udhëtojë

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar 32...

Aeroporti “Nënë Tereza”/ Konfirmohen 32 udhëtime për ditën e dielë

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për...

Destinacione shqiptare/ Magjia e ishullit të Shurdhahut

Sarda, e njohur ndryshe si ishulli i Shurdhahut është...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, 42 fluturime të konfirmuara për të premten

Tirana International Airport njofton se janë 42 fluturime të...

Hapen dy pikat kufitare, ja kush mund të udhëtojë drejt Greqisë

Teksa vendi ynë dhe jo vetëm po përballet me...

Itali / Kush udhëton drejt Pisa-s ose Firence-s duhet të regjistrohet online

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” nëpërmjet një njoftimi ka bërë...

Të fundit

“Vjeshe Popullore”, sekretet në vargjet e këngëve arbëreshe

Rapsoditë tradicionale dhe serenatat e hershme pasqyrohen në librin “Vjeshe Popullore” (Canti popolari) të autorit arbëresh Carmine Stamile. Vëllimi sjell vargje të këngëve arbëreshe, këngë...

Zgjedhjet në Itali, në garë dhe një shqiptare

Më 20 dhe 21 shtator Italia do ti drejtohet kutive të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit në këshillat komunal dhe rajonal. Ariana Kosova Hoxha...

Maska të detyrueshme/ Konfirmohen 27 udhëtime për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për ditën e nesërme 27 fluturime. Vlen të theksohet se personat që u lejohet të udhëtojnë janë...

Shpërthimi në Bejrut, a ka shqiptarë të prekur?! Flet konsulli shqiptar në Liban

Ajo e Bejrutit po krahasohet me katastrofën e Çernobilit. Shkaku që çoi në shpërthimin apokaliptik nuk është konfirmuar, por zyrtarë të lartë ushtarakë në...

Itali/ Greci, një cep i Shqipërisë në Irpinia

‘L’altra Campania’ reportazh për komunitetin arbëresh në Greçi (it.Grecci) të Provincës Avellino, që na njeh me gjendjen e sotme të këtij “cepi të Shqipërisë”...