Mjekësi

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

Mjekësi

Itali/ Beltoja: Ai që zgjedh me vetëdije të mos vaksinohet është burim infektimi

Alban Beltoja, është një mjek reanimator dhe anestezist shqiptar...

Kalimi nga pandemia në një kërcënim endemik, sa rrezikohet e ardhmja?

Shtatë muaj pasi vaksinat COVID u bënë të disponueshme,...

Specialisti i shëndetit publik: Delta inteligjent, prek edhe të vaksinuarit

Specialisti i shëndetit publik: Delta variant inteligjent, prek dhe...

Spanjë/ Mjeku Sallabanda: Në Shqipëri ka ndodhur një fenomen shumë interesant

Mjeku shqiptar në Spanjë, Kita Sallabanda  u shpreh se...

Vala e katërt e pandemisë së COVID-19 dhe përhapja e variantit Delta

Pandemia e COVID-19 është duke hyrë në një fazë...

Nga Norvegjia në Holandë/Rrëfimi i Ornela Ademit, shkencëtares shqiptare të EMA

Shkencëtarja shqiptare Ornela Ademi, në vitin 2002 ka nisur...

“Neuroshkenca rreth zhvillimit të Trurit Adoleshent” studim nga Dr. Fadil Çitaku

Profesor Dr. Fadil Çitaku, i cili ushtron aktivitetin e...

SHBA/ Mjeku Camaj: Varianti Delta 50% më i transmetueshëm

Mjeku Dr. Pashko Rrok Camaj, i cili punon si...

SHBA/ Historia e Iva Mingës, nga emigrimi në mentorimin e kardiologve të rinj

Iva Minga, është një bashkëpunëtore e vitit të dytë...

Dollenberg: Diaspora mjekësore, një shtyllë kryesore për mjekësinë shqiptare

Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë organizoi Konferecën e...

Itali/ Beltoja: Ai që zgjedh me vetëdije të mos vaksinohet është burim infektimi

Alban Beltoja, është një mjek reanimator dhe anestezist shqiptar...

Kalimi nga pandemia në një kërcënim endemik, sa rrezikohet e ardhmja?

Shtatë muaj pasi vaksinat COVID u bënë të disponueshme,...

Specialisti i shëndetit publik: Delta inteligjent, prek edhe të vaksinuarit

Specialisti i shëndetit publik: Delta variant inteligjent, prek dhe...

Spanjë/ Mjeku Sallabanda: Në Shqipëri ka ndodhur një fenomen shumë interesant

Mjeku shqiptar në Spanjë, Kita Sallabanda  u shpreh se...

Vala e katërt e pandemisë së COVID-19 dhe përhapja e variantit Delta

Pandemia e COVID-19 është duke hyrë në një fazë...

Nga Norvegjia në Holandë/Rrëfimi i Ornela Ademit, shkencëtares shqiptare të EMA

Shkencëtarja shqiptare Ornela Ademi, në vitin 2002 ka nisur...

“Neuroshkenca rreth zhvillimit të Trurit Adoleshent” studim nga Dr. Fadil Çitaku

Profesor Dr. Fadil Çitaku, i cili ushtron aktivitetin e...

SHBA/ Mjeku Camaj: Varianti Delta 50% më i transmetueshëm

Mjeku Dr. Pashko Rrok Camaj, i cili punon si...

SHBA/ Historia e Iva Mingës, nga emigrimi në mentorimin e kardiologve të rinj

Iva Minga, është një bashkëpunëtore e vitit të dytë...

Dollenberg: Diaspora mjekësore, një shtyllë kryesore për mjekësinë shqiptare

Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë organizoi Konferecën e...

Të fundit

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë. Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...

Nata e shqiptarëve në Champions League, shënojnë Muçi dhe Uzuni

Ditën e djeshme janë luajtur 3 ndeshje të eleminatoreve të Champions League. Me plot gojë mund të thuhet se vërtet ka qenë një mbrëmje...