Ekonomi

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

Ekonomi

S&P konfirmon vlerësimin në B+ dhe perspektivën “të qëndrueshme” për Shqipërinë

Agjencia Ndërkombëtare e Vlerësimit Standard & Poor’s (S&P), në...

Raporti i BQA: 40% e shqiptarëve preferojnë t’i mbajnë kursimet jashtë bankave

Preferenca për të ruajtur kursimet jashtë sistemit bankar shënoi...

The Telegraph: Bëni një pushim në Berat, para se ta bëjë pjesa tjetër e botës

Media britanike The Telegraph i ka kushtuar një artikull...

Dhoma e Biznesit të Diasporës bashkëpunim me bizneset shqiptare në Greqi

Anëtari i kryesisë së Dhomës së Biznesit të Diasporës...

Në shtator CEFTA aplikon rregullat e reja të tregtisë, përfshihet dhe Shqipëria

Nga 1 shtatori 2021 nis zbatimin rregullat e reja...

Fotografi gjerman mahnitet nga bukuritë shqiptare: Një vend i mrekullueshëm

Fotografi gjerman Von Mitrich ka vizituar Shqipërinë në ditët...

SHIFRAT/ Tregtia me rajonin, Shqipëria ka bilanc pozitiv me Kosovën

Shqipëria realizoi me vendet e rajonit, Serbinë, Kosovën, Malin...

Aktiviteti/ Pulia dhe Shqipëria, “Tregu i Tokës dhe i Detit”

Peshkimi, arkeologjia, turizmi dhe natyra do të jenë pjesë...

BE ndihmë Ballkanit Perëndimor të forcojë skemat e punësimit të të rinjve

Ministrat e Punësimit dhe Çështjeve Sociale të BE-së, së...

Ulza, destinacioni turistik vetëm 1 orë larg kryeqytetit

Qyteza e Ulzës vetëm 1 orë e 10 minuta...

S&P konfirmon vlerësimin në B+ dhe perspektivën “të qëndrueshme” për Shqipërinë

Agjencia Ndërkombëtare e Vlerësimit Standard & Poor’s (S&P), në...

Raporti i BQA: 40% e shqiptarëve preferojnë t’i mbajnë kursimet jashtë bankave

Preferenca për të ruajtur kursimet jashtë sistemit bankar shënoi...

The Telegraph: Bëni një pushim në Berat, para se ta bëjë pjesa tjetër e botës

Media britanike The Telegraph i ka kushtuar një artikull...

Dhoma e Biznesit të Diasporës bashkëpunim me bizneset shqiptare në Greqi

Anëtari i kryesisë së Dhomës së Biznesit të Diasporës...

Në shtator CEFTA aplikon rregullat e reja të tregtisë, përfshihet dhe Shqipëria

Nga 1 shtatori 2021 nis zbatimin rregullat e reja...

Fotografi gjerman mahnitet nga bukuritë shqiptare: Një vend i mrekullueshëm

Fotografi gjerman Von Mitrich ka vizituar Shqipërinë në ditët...

SHIFRAT/ Tregtia me rajonin, Shqipëria ka bilanc pozitiv me Kosovën

Shqipëria realizoi me vendet e rajonit, Serbinë, Kosovën, Malin...

Aktiviteti/ Pulia dhe Shqipëria, “Tregu i Tokës dhe i Detit”

Peshkimi, arkeologjia, turizmi dhe natyra do të jenë pjesë...

BE ndihmë Ballkanit Perëndimor të forcojë skemat e punësimit të të rinjve

Ministrat e Punësimit dhe Çështjeve Sociale të BE-së, së...

Ulza, destinacioni turistik vetëm 1 orë larg kryeqytetit

Qyteza e Ulzës vetëm 1 orë e 10 minuta...

Të fundit

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë. Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...

Nata e shqiptarëve në Champions League, shënojnë Muçi dhe Uzuni

Ditën e djeshme janë luajtur 3 ndeshje të eleminatoreve të Champions League. Me plot gojë mund të thuhet se vërtet ka qenë një mbrëmje...