Ekonomi

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Ekonomi

SHBA/ Nga këngëtar në sipërmarrës, Sinan Vllasalihu hap restorant në Celina

“Shija e Romës” është restoranti i hapur së fundmi...

Maja e Murgës, 7 mijë turistë shijuan mrekullinë mbi liqenin e Komanit

Për të apasionuarit pas natyrës Maja e Murgës është...

Shqipëria merr eurobondin prej 650 milionë eurosh për 10 vjet

Shqipëria emeton me sukses eurobondin prej 650 milionë eurosh...

Diaspora e Kosovës e treta në botë për dërgimin e parave në vendin e origjinës

Diaspora kosovare është renditur e treta në botë sa...

Germin organizon një tjetër takim me fokus Remitancat

Organizata Germin në vazhdën e aktiviteteve organizon ditën e...

Shqipëria, destinacion i reality show-t të famshëm holandez

Shqipëria është destinacioni i radhës i reality show-t të...

Shqipëria turistike në edicionin 2022 të britanikes “Bradt Guides”

Shtëpia Botuese britanike “Bradt Guides”, e mirënjohur botërisht për...

Parku Shebenik-Jabllanicë, rreth 21 mijë vizitorë në këtë sezon turistik

Parku Kombëtar Shebenik-Jabllanicë vijon të jetë një ndër destinacionet...

Sa pasuri zotërojnë shqiptarët?

Banka Botërore ka publikuar së fundmi raportin me titull...

Kthim në identitet për urën e Vokopolës në Berat

Ura e Vokopolës, monument kulture i kategorisë së parë...

SHBA/ Nga këngëtar në sipërmarrës, Sinan Vllasalihu hap restorant në Celina

“Shija e Romës” është restoranti i hapur së fundmi...

Maja e Murgës, 7 mijë turistë shijuan mrekullinë mbi liqenin e Komanit

Për të apasionuarit pas natyrës Maja e Murgës është...

Shqipëria merr eurobondin prej 650 milionë eurosh për 10 vjet

Shqipëria emeton me sukses eurobondin prej 650 milionë eurosh...

Diaspora e Kosovës e treta në botë për dërgimin e parave në vendin e origjinës

Diaspora kosovare është renditur e treta në botë sa...

Germin organizon një tjetër takim me fokus Remitancat

Organizata Germin në vazhdën e aktiviteteve organizon ditën e...

Shqipëria, destinacion i reality show-t të famshëm holandez

Shqipëria është destinacioni i radhës i reality show-t të...

Shqipëria turistike në edicionin 2022 të britanikes “Bradt Guides”

Shtëpia Botuese britanike “Bradt Guides”, e mirënjohur botërisht për...

Parku Shebenik-Jabllanicë, rreth 21 mijë vizitorë në këtë sezon turistik

Parku Kombëtar Shebenik-Jabllanicë vijon të jetë një ndër destinacionet...

Sa pasuri zotërojnë shqiptarët?

Banka Botërore ka publikuar së fundmi raportin me titull...

Kthim në identitet për urën e Vokopolës në Berat

Ura e Vokopolës, monument kulture i kategorisë së parë...

Të fundit

Sot përkujtohet 8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë!

Shënohet sot Dita Kombëtare e Rinisë. Prej vitit 2009, me vendim të marrë nga Kuvendi i Shqipërisë, kjo datë përkujtohet si festë kombëtare në...

Destani me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Mëso!Shqip – platforma që i mëson gjuhëamtare fëmijëve të Diasporës

Në kërkim të një jete më të mirë për ta dhe familjen, shqiptarët përgjatë historisë janë detyruar që të emigrojnë në vendet më të...

Austri/ Fëmijët e shkollës shqipe qëndisin flamurin dhe ja dhurojnë ambasadorit

Me rastin e Ditës së Flamurit, 109 vjetorit të shpalljes së pavarësisë,  nxënësit e mësimit të gjuhës shqipe në Austri, i kanë dhuruar Ambasadorit...

Përpjekjet e Arbëreshëve për mbledhjen e këngëve tradicionale të 3 shekujve

149 vjet më parë, më 20 dhjetor të vitit 1871 Giusepe Kamarda mblodhi disa këngë tradicionale në ngulimin arbëresh Palazzo Adriano. Këngëve të mbledhura...