Sport

E mërkurë, 19 Janar, 2022
E mërkurë, 19 Janar, 2022

Sport

SHBA/Sportistja shqiptare Edona Thaqi merr surprizë bursën e studimit në Fordham

Edona Thaqi është një lojtare shqiptare në ekipin e...

Të çmendur pas Brojës, tifozët thirrje sulmuesit të Kombëtares: Dëgjo prindërit

Tifozët e Sauthemptonit nuk duan asgjë më shumë sesa...

E bujshme nga Italia! Milani i bën rivalitet Juventusit për Nedim Bajramin

Nedim Bajrami është kthyer në një nga emrat më...

Graniti tregon bisedën me Taulantin pas dronit në Beograd

Nata e famshme e Beogradit, ajo e ndeshjes Serbi-Shqipëri...

Denni Xhepa përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Denni Xhepa do të përfaqësojë Shqipërinë në Lojërat Olimpike...

Turqi/ Portieri shqiptar i bashkohet skuadrës së Galatasarayt

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriq do të...

Fundjavë pozitive për lojtarët shqiptarë në Europë, ja si vlerësohen legjionarët

Fundjava që sapo lamë pas ishte pozitive për lojtarët...

Nisin bisedimet për një transferim të përhershëm të shqiptarit Armando Broja

Southampton po zhvillon bisedime me Chelsean për transferimin e...

Suksesi i futbollistit shqiptar, disa klube në Angli duan të nënshkruajnë me të

Skuadra e Sauthampton është e interesuar të nënshkruajë me...

Ekipi italian fiksohet me Bajramin, nis negociatat

Nedim Bajrami është një nga xhevahirët më të rëndësishëm të...

SHBA/Sportistja shqiptare Edona Thaqi merr surprizë bursën e studimit në Fordham

Edona Thaqi është një lojtare shqiptare në ekipin e...

Të çmendur pas Brojës, tifozët thirrje sulmuesit të Kombëtares: Dëgjo prindërit

Tifozët e Sauthemptonit nuk duan asgjë më shumë sesa...

E bujshme nga Italia! Milani i bën rivalitet Juventusit për Nedim Bajramin

Nedim Bajrami është kthyer në një nga emrat më...

Graniti tregon bisedën me Taulantin pas dronit në Beograd

Nata e famshme e Beogradit, ajo e ndeshjes Serbi-Shqipëri...

Denni Xhepa përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Denni Xhepa do të përfaqësojë Shqipërinë në Lojërat Olimpike...

Turqi/ Portieri shqiptar i bashkohet skuadrës së Galatasarayt

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriq do të...

Fundjavë pozitive për lojtarët shqiptarë në Europë, ja si vlerësohen legjionarët

Fundjava që sapo lamë pas ishte pozitive për lojtarët...

Nisin bisedimet për një transferim të përhershëm të shqiptarit Armando Broja

Southampton po zhvillon bisedime me Chelsean për transferimin e...

Suksesi i futbollistit shqiptar, disa klube në Angli duan të nënshkruajnë me të

Skuadra e Sauthampton është e interesuar të nënshkruajë me...

Ekipi italian fiksohet me Bajramin, nis negociatat

Nedim Bajrami është një nga xhevahirët më të rëndësishëm të...

Të fundit

OKB: Turizmi në të gjithë botën do të fuqizohet në vitin 2024

Flukset e turizmit në të gjithë botën pritet të kthehen në nivelet e para pandemisë në vitin 2024. Lajmi është bërë me dije nga Organizata...

Miratohet marrëveshja e patentave me Italinë

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot marrëveshjen mbi njohjen e patentave shqiptare me shtetin fqinjt, Italine. Vendimi: Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të...

“Kanuni i Lekës” në tezën 100 vjeçare të Dr. Martin Ivanaj

Teza e Diplomës se Dr. Martin Ivanaj mbrojtur në Universitetin Mbretëror të Romës (La Sapienza) me 1921, është një studim për ligjet zakonore në...

Midis Italisë dhe Shqipërisë, realiteti i sipërmarrjes së Vjollca Lleshit

Janë rreth 800 kompanitë e regjistruara në Shqipëri në sektorin e prodhimit të tekstilit, veshjeve dhe këpucëve dhe përbëjnë shtyllën kurrizore të eksporteve të...

Gjermani/ Dokumentari i televizionit ARD për botën e egër shqiptare

Televizioni gjerman ARD i ka kushtuar një film dokumentar gjallesave të egra në Shqipëri, duke e cilësuar vendin tonë “plot sekrete dhe thesare natyrore të...