Sport

E hënë, 25 Janar, 2021
E hënë, 25 Janar, 2021

Sport

Toma dhe Muslijaj/ Futbollistët shqiptarë shkëlqejnë në ligat europiane

Mesfushori shqiptar Bastien Toma ka realizuar një gol për...

Armando Sadiku befason me skuadrën e re, transferohet në Bolivi

Armando Sadiku është larguar nga futbolli evropian dhe ka...

Mbrojtësi shqiptar shënon gol me vlerë 3 pikë në ndeshjen e Serisë B

Futbollisi shqiptar Arlind Ajeti në ndeshjen e sotme në...

Mbylli sezonin për shkak dëmtimi, tifozët i shkojnë në shtëpi Taulant Xhakës

Taluant Xhaka po kalon një periudhë shumë të vështirë,...

Suedi/ E kërkonin disa klube, talenti Ademi vendos se ku do të luajë

Albion Ademi do të vazhdojë karrierën e tij në...

Irlandë/ Talenti rekordmen me origjinë shqiptare pranë transferimit tek Inter

Futbollisti shqiptar Kevin Zefi është një emër shumë i...

Rei Manaj drejt rikthimit në Itali, ja klubet që e kërkojnë

Rei Manaj duket shumë pranë rikthimit në Itali. Për...

Real i Madridit/ Kosovare Asllani, ylli i ekipit të femrave

Me 9 gola në 13 ndeshje, Kosovare Asllai është...

Spanjë/ Futbollisti shqiptar me COVID-19, klubi: Është asimptomatik

Që kur COVID-19 morri përmasat e një pandemie, ai...

SHBA/ Shqiptari kampion bote: Krenari të ngrija në podium flamurin kuq e zi

Sportisti shqiptar Enea Lapa, jeton në Florida të Shteteve...

Toma dhe Muslijaj/ Futbollistët shqiptarë shkëlqejnë në ligat europiane

Mesfushori shqiptar Bastien Toma ka realizuar një gol për...

Armando Sadiku befason me skuadrën e re, transferohet në Bolivi

Armando Sadiku është larguar nga futbolli evropian dhe ka...

Mbrojtësi shqiptar shënon gol me vlerë 3 pikë në ndeshjen e Serisë B

Futbollisi shqiptar Arlind Ajeti në ndeshjen e sotme në...

Mbylli sezonin për shkak dëmtimi, tifozët i shkojnë në shtëpi Taulant Xhakës

Taluant Xhaka po kalon një periudhë shumë të vështirë,...

Suedi/ E kërkonin disa klube, talenti Ademi vendos se ku do të luajë

Albion Ademi do të vazhdojë karrierën e tij në...

Irlandë/ Talenti rekordmen me origjinë shqiptare pranë transferimit tek Inter

Futbollisti shqiptar Kevin Zefi është një emër shumë i...

Rei Manaj drejt rikthimit në Itali, ja klubet që e kërkojnë

Rei Manaj duket shumë pranë rikthimit në Itali. Për...

Real i Madridit/ Kosovare Asllani, ylli i ekipit të femrave

Me 9 gola në 13 ndeshje, Kosovare Asllai është...

Spanjë/ Futbollisti shqiptar me COVID-19, klubi: Është asimptomatik

Që kur COVID-19 morri përmasat e një pandemie, ai...

SHBA/ Shqiptari kampion bote: Krenari të ngrija në podium flamurin kuq e zi

Sportisti shqiptar Enea Lapa, jeton në Florida të Shteteve...

Të fundit

Agim Nebi, mjeshtri i artit shqiptar në Itali

Artisti i shquar i arteve figurative Agim Nebi “Mjeshtër i Madh” tregon për “Diellin” e Vatrës jetën e tij artistike, vlerësimet, peshën e artit...

COVID-19/ BE propozon kufizime të reja në udhëtim

Një paketë e re masash për kufizimin e udhëtimeve me qëllim frenimin e përhapjes së variantit të ri të koronavirusit është propozuar nga Komisioni...

41 vjet më parë/ Nënë Tereza u nderua me çmimin e lartë civil në Indi

Më 25 janar 1980 Nënë Tereza ka marrë çmimin më të lartë civil në Indi, Bharat Ratna për punën e saj humanitare. Shenjtorja shqiptare,...

Britani / Aktori shqiptar Faton Gerbeshi: Si bashkëpunova me Cristiano Ronaldon

Aktori shqiptar Faton Gerbeshi, ka emigruar në Angli që në moshën 14 vjeçare. E ka nisur aktrimin në shkollë të mesme në ishullin britanik,...

Dokumentat e skaduara / Doracaj: Do të rinovohen të gjitha brenda muajit prill

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj nga Korça i bëri thirrje qytetarëve për rinovimin e dokumenteve të identitetit. Sipas Doracaj, karta ID...