Financë

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

Financë

Fiskalizimi/ Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht anëtarëve të saj,...

Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve për fiskalizmin

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht antarëve të saj,...

Analiza/Punësimi në BE po rritet ndjeshëm, por rimëkëmbja nuk është arritur ende

Në Forumin Ekonomik të Brukselit në qershor, Ursula von...

Fiskalizmi/Nis cikli i trajnimeve për anëtarët e Dhomës së Biznesit të Diasporës

Dhoma e Biznesit të Diasporës në bashkëpunim me Akademinë...

Takimi/ Ekspertët : Ja problematikat e Remitancave gjatë vitit pandemik

Në ditën ndërkombëtare të Remitancave në Tiranë është mbajtur...

Himni dhe Asdreni/ BSH prezanton dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar...

Takimi/“Dita Ndërkombëtare e Remitancave”, ndikimi i tyre në zhvillimin ekonomik

Dërgesat e parave dhe kontributet e shtetasve shqiptarë që...

Banka e Shqipërisë hedh në qarkullim dy kartëmonedha të reja

Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare të Bankës së...

Transfertat ndërkombëtare, si qarkullojnë paratë e emigrantëve

Hapja e ekonomisë shqiptare ndaj botës solli që në...

Raporti i BSH për 2020/ Ekonomia shqiptare, premisa për rimëkëmbje të shpejtë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka prezantuar...

Fiskalizimi/ Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht anëtarëve të saj,...

Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve për fiskalizmin

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht antarëve të saj,...

Analiza/Punësimi në BE po rritet ndjeshëm, por rimëkëmbja nuk është arritur ende

Në Forumin Ekonomik të Brukselit në qershor, Ursula von...

Fiskalizmi/Nis cikli i trajnimeve për anëtarët e Dhomës së Biznesit të Diasporës

Dhoma e Biznesit të Diasporës në bashkëpunim me Akademinë...

Takimi/ Ekspertët : Ja problematikat e Remitancave gjatë vitit pandemik

Në ditën ndërkombëtare të Remitancave në Tiranë është mbajtur...

Himni dhe Asdreni/ BSH prezanton dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar...

Takimi/“Dita Ndërkombëtare e Remitancave”, ndikimi i tyre në zhvillimin ekonomik

Dërgesat e parave dhe kontributet e shtetasve shqiptarë që...

Banka e Shqipërisë hedh në qarkullim dy kartëmonedha të reja

Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare të Bankës së...

Transfertat ndërkombëtare, si qarkullojnë paratë e emigrantëve

Hapja e ekonomisë shqiptare ndaj botës solli që në...

Raporti i BSH për 2020/ Ekonomia shqiptare, premisa për rimëkëmbje të shpejtë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka prezantuar...

Të fundit

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...

Mediat greke: Hapet pas 218 vitesh në Sul shtëpia e Llambro Xhavellës

Zjarri është ndezur sërish në shtëpinë e Llambro Xhavellës në Greqi. Mediat greke shkruajnë se pas më shumë se dy shekujsh, është thyer mallkimi i Ali...