Agro Industri

E mërkurë, 21 Prill, 2021
E mërkurë, 21 Prill, 2021

Agro Industri

Mundësi për Agrobizneset/ Dhoma e Biznesit të Diasporës sjell përvojën italiane

Dhoma e Biznesit të Diasporës në kuadër të projektit...

Itali/ Tre kompani shqiptare fitojnë “medalje ekstragold” për vajin e ullirit

Dy kompanitë shqiptare "Musai" dhe "Shkalla", si dhe një...

Mediat në New York: Shija e “Biftekut Skenderbeg” në restorantin shqiptar

Portali eater.com në New York i ka dedikuar një...

Ministrja Denaj: 5 mijë € grant për çdo shtetas shqiptar të kthyer që hap biznes

“Grant 5 mijë euro për çdo shtetas shqiptar që...

Sipërmarrësi nga Shkodra, nismë humanitare në Itali

Lulëzim Vulashi nga Shkodra është një nga shqiptarët e...

Shqiptarët e Kosovës ndihmuan turizmin, ja falenderimi i “Mrizit të Zanave”

Agroturizmi "Mrizi i Zanave" ka gjetur një mënyrë të...

Historia / U njohën në Greqi dhe u kthyen në vendlindje për të investuar

Në një fermë që është 5 orë larg Tiranës,...

Blogeri suedez: Ja 15 pjatat më të mira shqiptare

Një prej portaleve më të njohur të turizmit global,...

Mundësi për Agrobizneset/ Dhoma e Biznesit të Diasporës sjell përvojën italiane

Dhoma e Biznesit të Diasporës në kuadër të projektit...

Itali/ Tre kompani shqiptare fitojnë “medalje ekstragold” për vajin e ullirit

Dy kompanitë shqiptare "Musai" dhe "Shkalla", si dhe një...

Mediat në New York: Shija e “Biftekut Skenderbeg” në restorantin shqiptar

Portali eater.com në New York i ka dedikuar një...

Ministrja Denaj: 5 mijë € grant për çdo shtetas shqiptar të kthyer që hap biznes

“Grant 5 mijë euro për çdo shtetas shqiptar që...

Sipërmarrësi nga Shkodra, nismë humanitare në Itali

Lulëzim Vulashi nga Shkodra është një nga shqiptarët e...

Shqiptarët e Kosovës ndihmuan turizmin, ja falenderimi i “Mrizit të Zanave”

Agroturizmi "Mrizi i Zanave" ka gjetur një mënyrë të...

Historia / U njohën në Greqi dhe u kthyen në vendlindje për të investuar

Në një fermë që është 5 orë larg Tiranës,...

Blogeri suedez: Ja 15 pjatat më të mira shqiptare

Një prej portaleve më të njohur të turizmit global,...

Të fundit

Qendra Kulturore Shqiptaro-Amerikane e Texasit në ndihmë të Spitalit Tetovës

Qendra Kulturore Shqiptaro-Amerikane e Texasit i dorëzoi sot donacionet e mbledhura nga bashkëkombasit për Spitalin Klinik të Tetovës. Në donacion janë përfshirë 500 pako të...

Botohen dy fjalorë, Memisha: Në vitin 2023 vjen fjalori i madh i gjuhës shqipe

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka botuar dy fjalorë të rinj. Njëri prej tyre përmban të plotë kërkimet që la pas një prej gjuhëtarëve...

Gjuha që flet arbëreshi dhe fillesat e shkrimit shqip

Lidhur me ekzistencën e gjuhës shqipe, për herë të parë, kjo gjuhë dëshmohet në vitin 1462 kur u shkrua me alfabet latin,  Formula e...

Turqi/ Cikalleshi “show” për 6 minuta, dhuron asist dhe shënon gol

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi sapo ka shënuar gol dhe ka dhënë një asist në ndeshjen që ekipi i tij Koniaspor po luan ...

Botime në Diasporë/ “BULLETIN ALBANAIS” botohej në frengjisht më 1919-ën

“BULLETIN ALBANAIS” (Buletini shqiptar) ishte një e përkohshme politike e cila botohej në gjuhën frëngjisht me përgjegjës Jean Dorsenne. Numri i parë u botua...