Diaspora Voton

E mërkurë, 8 Shkurt, 2023
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Diaspora Voton

Mark Gjonaj në Opinion: Në zgjedhjet e ardhshme të mundësohet vota e Diasporës

Kryetari i Këshillit Koordinues të Diasporës Shqiptare. Z. Mark...

KKD/ Prioritet votimi i shtetasve shqiptarë që jetojnë jashtë Shqipërisë

Pas takimit vjetor të mbajtur ditën e diel në...

Mark Gjonaj: Nëse vërtet e doni Diasporën, jepini të drejtën e votës

Mbledhja vjetore e Këshillit Koordinues të Diasporës nuk ishte...

Presidenti Bajram Begaj pret përfaqësues të Këshillit Koordinues të Diasporës

Presidenti Bajram Begaj priti sot në një takim përfaqësuesit...

Zv.Ministrja Artemis Malo: Diaspora prioritet i qeverisë shqiptare

Zv. Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Artemis...

KQZ premton kuadrin ligjor për Votën e Diasporës brenda shtatorit 2023

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ka zhvilluar ditën e  sotme...

Vota e Diasporës/ KQZ merr vendimin për nisjen e procesit në janar 2023

Pas publikimit të projektaktit të përfunduar me rregullat për...

Vota e Diasporës/ Rinis edhe një herë numërimi mbrapsht!!!

Ditën e djeshme është bërë publik projektakti i përfunduar...

Vota e Diasporës/ Publikohet drafti për regjistrimin e zgjedhësve jashtë vendit

Komisioni rregullator në KQZ ka publikuar rregullat që shqiptarët...

Vota e emigrantëve, ish kreu i KQZ: Topi nuk mund të lihet në këmbët e KQZ-së

Ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume ka folur për Reformën...

Mark Gjonaj në Opinion: Në zgjedhjet e ardhshme të mundësohet vota e Diasporës

Kryetari i Këshillit Koordinues të Diasporës Shqiptare. Z. Mark...

KKD/ Prioritet votimi i shtetasve shqiptarë që jetojnë jashtë Shqipërisë

Pas takimit vjetor të mbajtur ditën e diel në...

Mark Gjonaj: Nëse vërtet e doni Diasporën, jepini të drejtën e votës

Mbledhja vjetore e Këshillit Koordinues të Diasporës nuk ishte...

Presidenti Bajram Begaj pret përfaqësues të Këshillit Koordinues të Diasporës

Presidenti Bajram Begaj priti sot në një takim përfaqësuesit...

Zv.Ministrja Artemis Malo: Diaspora prioritet i qeverisë shqiptare

Zv. Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Artemis...

KQZ premton kuadrin ligjor për Votën e Diasporës brenda shtatorit 2023

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ka zhvilluar ditën e  sotme...

Vota e Diasporës/ KQZ merr vendimin për nisjen e procesit në janar 2023

Pas publikimit të projektaktit të përfunduar me rregullat për...

Vota e Diasporës/ Rinis edhe një herë numërimi mbrapsht!!!

Ditën e djeshme është bërë publik projektakti i përfunduar...

Vota e Diasporës/ Publikohet drafti për regjistrimin e zgjedhësve jashtë vendit

Komisioni rregullator në KQZ ka publikuar rregullat që shqiptarët...

Vota e emigrantëve, ish kreu i KQZ: Topi nuk mund të lihet në këmbët e KQZ-së

Ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume ka folur për Reformën...

Të fundit

I shpëtuan tërmetit/Mundësit e Kosovës heronj, ndihmojnë njerëzit nën rrënoja

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Turqinë, e ka përjetuar edhe ekipi i mundjes nga Kosova. Ekipi i të rinjve gjendej në Turqi për...

Fenomeni “Barbara” godet Greqinë, dëbora arrin në qëndrën e Athinës.

Meteorologët paralajmërojnë për vijimin e fenomeneve edhe ditën e sotme ndërsa mekanizmi shtetëror është aktibizuar në maksimum, duke marrë një sërë.masash drastike. Në shumë...

Kryetari i Komunë së Tuzit takim me komunitetin shqiptar në New York

Vetëm katër javë më parë se të mbahen zgjedhjet lokale në Komunën e Tuzit-Mal të zi, të shtunën më datën 4 shkurt në sallën...

Britani/ Dirigjenti shqiptar drejton Filarmoninë e Londrës në një koncert unik

Bashkohuni me Filarmoninë e Qytetit të Londrës në një udhëtim nëpër disa nga pjesët më të dashura të muzikës klasike nga Debussy, Saint-Saens dhe...

Gratë e Shqipërisë në Itali, mikpritje, integrim, perspektivë

Ditën e mërkurë me datë 15 shkurt në orën 15.30 salla “Aldo Cossu” e Pallatit Ateneo të Universitetit të Barit “Aldo Moro”, do të...