Diaspora Voton

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

Diaspora Voton

Zgjedhjet lokale në Kosovë, Diaspora edhe 20 ditë kohë për t’u regjistruar

Kanë mbetur edhe 20 ditë për t’u regjistruar si...

Kosovë/Ministrja Gërvalla në KQZ, informohet për procesin e votimit të diasporës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla...

Kuvend/ Balla: 25 prilli, i fundit që emigrantët nuk votojnë dot ku jetojnë

Në fjalën e tij të fundit në këtë legjislaturë...

“Këndi i Diasporës”/KQZ dritare të dedikuar informacioni për votimin nga jashtë

Shqiptarët jashtë vendit nuk mundën të votojnë për zgjedhjet...

Vendimi/ Kuvendi i kërkon KQZ të nis punën për votimin e Diasporës brenda 2021

Kuvendi i ka dhënën dritën jeshile nisjes së procedurave...

Zgjedhjet në New York/ Rëndësia e votës së komunitetit shqiptar

Ditën e martë më datë 22 qershor qytetarët e...

Zgjedhjet në Kosovë/Raporti:Interes në rritje e shqiptarëve jashtë për të votuar

Votimi i shqiptarëve jashtë vendit në Kosovë është trajtuar...

Reagimi i KKD: Nuk do ndalemi deri në sigurimin e votës së Diasporës

Këshilli Koordinues i Diasporës në ditën e fundit të...

Thirrja e shqiptarëve në Diasporë: Bëni atë që nuk bëjmë dot ne, VOTONI

Një grup profesionistësh shqiptarë në Britani, Gjermani dhe SHBA...

Vota e Diasporës, Majko: Hapi i parë u hodh, ndryshoi Kodi Zgjedhor

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka folur...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, Diaspora edhe 20 ditë kohë për t’u regjistruar

Kanë mbetur edhe 20 ditë për t’u regjistruar si...

Kosovë/Ministrja Gërvalla në KQZ, informohet për procesin e votimit të diasporës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla...

Kuvend/ Balla: 25 prilli, i fundit që emigrantët nuk votojnë dot ku jetojnë

Në fjalën e tij të fundit në këtë legjislaturë...

“Këndi i Diasporës”/KQZ dritare të dedikuar informacioni për votimin nga jashtë

Shqiptarët jashtë vendit nuk mundën të votojnë për zgjedhjet...

Vendimi/ Kuvendi i kërkon KQZ të nis punën për votimin e Diasporës brenda 2021

Kuvendi i ka dhënën dritën jeshile nisjes së procedurave...

Zgjedhjet në New York/ Rëndësia e votës së komunitetit shqiptar

Ditën e martë më datë 22 qershor qytetarët e...

Zgjedhjet në Kosovë/Raporti:Interes në rritje e shqiptarëve jashtë për të votuar

Votimi i shqiptarëve jashtë vendit në Kosovë është trajtuar...

Reagimi i KKD: Nuk do ndalemi deri në sigurimin e votës së Diasporës

Këshilli Koordinues i Diasporës në ditën e fundit të...

Thirrja e shqiptarëve në Diasporë: Bëni atë që nuk bëjmë dot ne, VOTONI

Një grup profesionistësh shqiptarë në Britani, Gjermani dhe SHBA...

Vota e Diasporës, Majko: Hapi i parë u hodh, ndryshoi Kodi Zgjedhor

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka folur...

Të fundit

COVID-19/ Gjermania parashikon masa të reja në vjeshtë

Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn parashikon masa të reja: Personat e vaksinuar duhet të vazhdojnë të mbajnë maska. Ata që nuk janë vaksinuar mund...

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë. Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...