Diaspora Voton

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Diaspora Voton

Kosovë/Ministrja Gërvalla në KQZ, informohet për procesin e votimit të diasporës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla...

Kuvend/ Balla: 25 prilli, i fundit që emigrantët nuk votojnë dot ku jetojnë

Në fjalën e tij të fundit në këtë legjislaturë...

“Këndi i Diasporës”/KQZ dritare të dedikuar informacioni për votimin nga jashtë

Shqiptarët jashtë vendit nuk mundën të votojnë për zgjedhjet...

Vendimi/ Kuvendi i kërkon KQZ të nis punën për votimin e Diasporës brenda 2021

Kuvendi i ka dhënën dritën jeshile nisjes së procedurave...

Zgjedhjet në New York/ Rëndësia e votës së komunitetit shqiptar

Ditën e martë më datë 22 qershor qytetarët e...

Zgjedhjet në Kosovë/Raporti:Interes në rritje e shqiptarëve jashtë për të votuar

Votimi i shqiptarëve jashtë vendit në Kosovë është trajtuar...

Reagimi i KKD: Nuk do ndalemi deri në sigurimin e votës së Diasporës

Këshilli Koordinues i Diasporës në ditën e fundit të...

Thirrja e shqiptarëve në Diasporë: Bëni atë që nuk bëjmë dot ne, VOTONI

Një grup profesionistësh shqiptarë në Britani, Gjermani dhe SHBA...

Vota e Diasporës, Majko: Hapi i parë u hodh, ndryshoi Kodi Zgjedhor

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka folur...

Celibashi: Pse dështoi vota e Diasporës?

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i...

Kosovë/Ministrja Gërvalla në KQZ, informohet për procesin e votimit të diasporës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla...

Kuvend/ Balla: 25 prilli, i fundit që emigrantët nuk votojnë dot ku jetojnë

Në fjalën e tij të fundit në këtë legjislaturë...

“Këndi i Diasporës”/KQZ dritare të dedikuar informacioni për votimin nga jashtë

Shqiptarët jashtë vendit nuk mundën të votojnë për zgjedhjet...

Vendimi/ Kuvendi i kërkon KQZ të nis punën për votimin e Diasporës brenda 2021

Kuvendi i ka dhënën dritën jeshile nisjes së procedurave...

Zgjedhjet në New York/ Rëndësia e votës së komunitetit shqiptar

Ditën e martë më datë 22 qershor qytetarët e...

Zgjedhjet në Kosovë/Raporti:Interes në rritje e shqiptarëve jashtë për të votuar

Votimi i shqiptarëve jashtë vendit në Kosovë është trajtuar...

Reagimi i KKD: Nuk do ndalemi deri në sigurimin e votës së Diasporës

Këshilli Koordinues i Diasporës në ditën e fundit të...

Thirrja e shqiptarëve në Diasporë: Bëni atë që nuk bëjmë dot ne, VOTONI

Një grup profesionistësh shqiptarë në Britani, Gjermani dhe SHBA...

Vota e Diasporës, Majko: Hapi i parë u hodh, ndryshoi Kodi Zgjedhor

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka folur...

Celibashi: Pse dështoi vota e Diasporës?

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...