Diaspora Voton

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Diaspora Voton

Zgjedhjet në Kosovë/ Bie ndjeshëm numri i votuesit nga Diaspora

Qytetarët e Kosovës do t’i drejtohen për të dytën...

Reagimi i Deputetit Bylykbashi: Vota e Diasporës është domosdoshmëri!

Deputeti Oerd Bylykbashi ka risjell në vëmendje çështjen e...

Komuniteti Shqiptar në Greqi voton për kryesinë e Shoqatës Patra

Komuniteti shqiptar në Greqi do të kryej zgjedhjet e...

Zgjedhjet në Kosovë/ Ja si mund të votohet nga Diaspora

Kosova i drejtohet më 17 tetor kutive të votimit...

Zgjedhjet në Kosovë/ Nesër hapet votimi me postë për Diasporën

Nesër (e mërkurë) do të fillojë periudha e votimit...

Zgjedhjet e 17 tetorit në Kosovë, 10,638 aplikime për regjistrim nga Diaspora

Sipas të dhënave nga shërbimi votues, janë pranuar 10...

Sot përfundon afati për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës

Sot mbyllet afati për aplikim për regjistrim për votim...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, Diaspora edhe 20 ditë kohë për t’u regjistruar

Kanë mbetur edhe 20 ditë për t’u regjistruar si...

Zgjedhjet në Kosovë/ Bie ndjeshëm numri i votuesit nga Diaspora

Qytetarët e Kosovës do t’i drejtohen për të dytën...

Reagimi i Deputetit Bylykbashi: Vota e Diasporës është domosdoshmëri!

Deputeti Oerd Bylykbashi ka risjell në vëmendje çështjen e...

Komuniteti Shqiptar në Greqi voton për kryesinë e Shoqatës Patra

Komuniteti shqiptar në Greqi do të kryej zgjedhjet e...

Zgjedhjet në Kosovë/ Ja si mund të votohet nga Diaspora

Kosova i drejtohet më 17 tetor kutive të votimit...

Zgjedhjet në Kosovë/ Nesër hapet votimi me postë për Diasporën

Nesër (e mërkurë) do të fillojë periudha e votimit...

Zgjedhjet e 17 tetorit në Kosovë, 10,638 aplikime për regjistrim nga Diaspora

Sipas të dhënave nga shërbimi votues, janë pranuar 10...

Sot përfundon afati për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës

Sot mbyllet afati për aplikim për regjistrim për votim...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, Diaspora edhe 20 ditë kohë për t’u regjistruar

Kanë mbetur edhe 20 ditë për t’u regjistruar si...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...