Biznes

E martë, 26 Janar, 2021
E martë, 26 Janar, 2021

Biznes

Sipërmarrësi shqiptar në SHBA: Pandemia penalizoi biznesin, por nuk do dorëzohem

Pandemia e koronavirus ka krijuar probleme për shumë biznese....

Raporti i BB: 20% e firmave shqiptare rritën biznesin online gjatë pandemisë

Karantina nxiti e-commerce globalisht dhe ashtu si kudo në...

SHBA/ Geri Çupi, sipërmarrësi shqiptar nën 30 vjeç i vlerësuar nga Forbes

Sipërmarrësi shqiptar Geri Çupi ka lindur në Peshkopi dhe...

Gjermani/ Biznesmeni shqiptar: E kam të mbyllur punën, por karantina duhej

Sipërmarrësi shqiptar në Gjermani, Ilir Blakcoi tregon se si...

Greqi/ Ambasada: Sigurohen 200 leje shtesë për transportin rrugor të mallrave

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga...

Gjermani/ Sipërmarrësi shqiptar blen kompaninë 100-vjeçare në Nagold

Kompania shqiptare në Nagold të Gjermanisë, në pronësi të...

SHBA/ “Cafe Chocolat”, sipërmarrësi shqiptar ndan përvojën e tij në biznes

“Cafe Chocolat” është sipërmarrja e shqiptarit Gjergj Dollani në...

SHBA/ Shqiptarët festuan 28 Nëntorin në “Folenë e Shqiponjës”

Dhjetëra bashkëkombas u mblodhën këtë vit me rastin e...

Eksportet “Made in Albania”/ Tregje të reja në SHBA, Kinë, Itali e Arabi Saudite

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, ka hapur tregje...

Vendimi/Aktivitet me mjet lundrues vetëm nga operatorët turistikë të certifikuar

Bizneset që kryejnë aktivitete me mjete lundruese për qëllime...

Sipërmarrësi shqiptar në SHBA: Pandemia penalizoi biznesin, por nuk do dorëzohem

Pandemia e koronavirus ka krijuar probleme për shumë biznese....

Raporti i BB: 20% e firmave shqiptare rritën biznesin online gjatë pandemisë

Karantina nxiti e-commerce globalisht dhe ashtu si kudo në...

SHBA/ Geri Çupi, sipërmarrësi shqiptar nën 30 vjeç i vlerësuar nga Forbes

Sipërmarrësi shqiptar Geri Çupi ka lindur në Peshkopi dhe...

Gjermani/ Biznesmeni shqiptar: E kam të mbyllur punën, por karantina duhej

Sipërmarrësi shqiptar në Gjermani, Ilir Blakcoi tregon se si...

Greqi/ Ambasada: Sigurohen 200 leje shtesë për transportin rrugor të mallrave

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga...

Gjermani/ Sipërmarrësi shqiptar blen kompaninë 100-vjeçare në Nagold

Kompania shqiptare në Nagold të Gjermanisë, në pronësi të...

SHBA/ “Cafe Chocolat”, sipërmarrësi shqiptar ndan përvojën e tij në biznes

“Cafe Chocolat” është sipërmarrja e shqiptarit Gjergj Dollani në...

SHBA/ Shqiptarët festuan 28 Nëntorin në “Folenë e Shqiponjës”

Dhjetëra bashkëkombas u mblodhën këtë vit me rastin e...

Eksportet “Made in Albania”/ Tregje të reja në SHBA, Kinë, Itali e Arabi Saudite

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, ka hapur tregje...

Vendimi/Aktivitet me mjet lundrues vetëm nga operatorët turistikë të certifikuar

Bizneset që kryejnë aktivitete me mjete lundruese për qëllime...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...