Biznes

E enjte, 29 Shkurt, 2024
E enjte, 29 Shkurt, 2024

Biznes

Forbes: Troja Holding historia e suksesshme e një sipërmarrjeje shqiptare

E pranishme në disa tregje evropiane, “Troja Holding” është...

Tradita vazhdon/ Artizania krutane, që thur koleksione veshjesh me dore

Gjithçka nisi tre dekada më parë. Majlinda nga Kruja...

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë vizitë te bizneset shqiptare në Turqi

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë së bashku me...

Dhoma e Tregtisë së Athinës krijon komisionin e biznesit greko-shqiptar

Komuniteti Shqiptar, me iniciativën e përfaqësuesit të tij në...

Lazim Destani, bashkon Përfaqësuesit e Diasporës Shqiptare

Sot në Duseldorf u zhvillua takimi i përbashkët i...

Dhoma e Biznesit të Diasporës në Shqipville, tryezën e rrjetëzimit të biznesit

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare mundësoi realizimin e...

Filantropi Lazim Destani në Forumin e rëndësishëm në Vjenë

Presidenti i Nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës...

Greqi/Diplomacia ekonomike,ambasada shqiptare takim me gratë shqiptare në biznes

''Në kuadër të promovimit të diplomacisë ekonomike, në ambientet...

WSC/Dhoma e Biznesit të Diasporës mbështet start up-in në fushën e shëndetësisë

U zhvillua për herë të parë në Shqipëri “Women...

Takimi/ Biznesi shqiptar në Greqi, katalizator zhvillimi për dy popujt

Ambasada Shqiptare në Greqi realizoi në ambientet e saj...

Forbes: Troja Holding historia e suksesshme e një sipërmarrjeje shqiptare

E pranishme në disa tregje evropiane, “Troja Holding” është...

Tradita vazhdon/ Artizania krutane, që thur koleksione veshjesh me dore

Gjithçka nisi tre dekada më parë. Majlinda nga Kruja...

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë vizitë te bizneset shqiptare në Turqi

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë së bashku me...

Dhoma e Tregtisë së Athinës krijon komisionin e biznesit greko-shqiptar

Komuniteti Shqiptar, me iniciativën e përfaqësuesit të tij në...

Lazim Destani, bashkon Përfaqësuesit e Diasporës Shqiptare

Sot në Duseldorf u zhvillua takimi i përbashkët i...

Dhoma e Biznesit të Diasporës në Shqipville, tryezën e rrjetëzimit të biznesit

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare mundësoi realizimin e...

Filantropi Lazim Destani në Forumin e rëndësishëm në Vjenë

Presidenti i Nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës...

Greqi/Diplomacia ekonomike,ambasada shqiptare takim me gratë shqiptare në biznes

''Në kuadër të promovimit të diplomacisë ekonomike, në ambientet...

WSC/Dhoma e Biznesit të Diasporës mbështet start up-in në fushën e shëndetësisë

U zhvillua për herë të parë në Shqipëri “Women...

Takimi/ Biznesi shqiptar në Greqi, katalizator zhvillimi për dy popujt

Ambasada Shqiptare në Greqi realizoi në ambientet e saj...

Të fundit

Parlamenti Britanik fokus te rinia shqiptare, prezanton projektin “Gjenerata e ardhshme në Shqipëri”

Ditën e martë më 27 shkurt 2024, në Dhomën e Komunave të vendosur në ndërtesën madhështore të House of Parlamenti, Westminster në Londër, u...

Shpallen fituesit e tregimeve arbëreshe më të mira në konkursin: “Krenarbëria”

Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të parë të konkursit “Krenarbëria”, i cili u organizua nga Qendra e Studimeve dhe...

Në shërbim të gjuhës shqipe!

Të dielën me datë 25 shkurt 2024, anëtarët e Kryesisë dhe përfaqësuesit kantonalë, mësues dhe prindër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër u bënë bashkë...

Kongresmenja Ocasio-Cortez: Do të luftoj që të miratohet rezoluta për ndëshkimin e krimeve të luftës së Kosovës  

Si përfaqësuesja e SHBA-së e një distrikti të Kongresit me shumicë shqiptare, e ftuara speciale e ngjarjes, kongresmenja Alexandra Ocasio-Cortez bëri thirrje për t'i...

Mark Gjonaj: 16 vite Kosovë e Pavarur, Serbia të mos provokojë por të dënojë kriminelët e luftës

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës në ambientet e Bashkisë së New York-ut nu ishte vetëm një moment festimesh, poer edhe nje moment reflektimi....