Biznes

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Biznes

Projekti “Greenback 2”/ Diskutohen remitancat me Diasporën në Itali

Projekti “Greenback 2” i Bankës Botërore dhe organizata “Germin”...

Kanada/ Shqiptarja në garë për “Toronto Constraction Association”

“Toronto Constraction Association” ka nominuar gratë lider në këtë...

Britani/ Inxhinieri shqiptar sfidon metodat e industrisë së ndërtimit modern

Shkrimi i inxhinierit shqiptar Elson Bajrakurtaj, i cili jeton...

Norvegji/ Sipërmarresi shqiptar Bujar Zhuri: Ja investimet nordike në Shqipëri

Bujar Zhuri është një nga sipërmarrësit shqiptar e suksesshëm...

Kompania shqiptare, përfaqësues ekskluziv për biznesin zviceran në Ballkan

Bizneset shqiptare vijojnë me suksese në të gjithë botën...

Numri i sipërmarrësve shqiptarë në Itali u rrit gjatë pandemisë

“Scan Intelligence Unit” ka siguruar të dhënat e raportit...

Gjermani/Media gjermane për Shpëtim Alaj dhe “Çmimin e sipërmarrësit Eisenacher”

Mediat gjermane i kanë dedikuar një shkrim shqiptarit Shpëtim...

Vëllezërit Yzeiraj: Si e themeluam “Dhomën e Tregtisë Zvicër-Shqipëri”

Bledi dhe Erenik Yzeiraj janë dy vëllezër shqiptarë ideatorë...

Historia / U njohën në Greqi dhe u kthyen në vendlindje për të investuar

Në një fermë që është 5 orë larg Tiranës,...

Projekti “Greenback 2”/ Diskutohen remitancat me Diasporën në Itali

Projekti “Greenback 2” i Bankës Botërore dhe organizata “Germin”...

Kanada/ Shqiptarja në garë për “Toronto Constraction Association”

“Toronto Constraction Association” ka nominuar gratë lider në këtë...

Britani/ Inxhinieri shqiptar sfidon metodat e industrisë së ndërtimit modern

Shkrimi i inxhinierit shqiptar Elson Bajrakurtaj, i cili jeton...

Norvegji/ Sipërmarresi shqiptar Bujar Zhuri: Ja investimet nordike në Shqipëri

Bujar Zhuri është një nga sipërmarrësit shqiptar e suksesshëm...

Kompania shqiptare, përfaqësues ekskluziv për biznesin zviceran në Ballkan

Bizneset shqiptare vijojnë me suksese në të gjithë botën...

Numri i sipërmarrësve shqiptarë në Itali u rrit gjatë pandemisë

“Scan Intelligence Unit” ka siguruar të dhënat e raportit...

Gjermani/Media gjermane për Shpëtim Alaj dhe “Çmimin e sipërmarrësit Eisenacher”

Mediat gjermane i kanë dedikuar një shkrim shqiptarit Shpëtim...

Vëllezërit Yzeiraj: Si e themeluam “Dhomën e Tregtisë Zvicër-Shqipëri”

Bledi dhe Erenik Yzeiraj janë dy vëllezër shqiptarë ideatorë...

Historia / U njohën në Greqi dhe u kthyen në vendlindje për të investuar

Në një fermë që është 5 orë larg Tiranës,...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...