Biznes

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Biznes

Në 3 muajt e parë të 2020, Durrësi shkëmbime tregtare me 44 porte në botë

Shkëmbimet tregtare me anije nga porti i Durrësit janë...

Greqi / Nga e hëna maskat bëhen të detyrueshme

Duke filluar prej ditës së hënë 4...

Euro po i rikthehet niveleve të parakrizës COVID, i afrohet 123 lekëve

regu i këmbimit valutore është qetësuar tre javët e...

Kanada / Bizneset shqiptare në rrezik nga COVID-19

Nga situata e krijuar nga pandemia COVID-19...

ILO: Merrni masa për rikthimin në punë, mund të ketë një valë të dytë COVID-19

Mbrojini punonjësit tuaj si tani ashtu edhe pas lehtësimit...

Fiskalizimi / Bizneset raportojnë shitjet ditore me teknologjie të re

Procesi i fiskalizimit do të detyrojë bizneset...

Hapet “autostrada” energjetike Kosovë – Shqipëri

Miratohet marrëveshja për njohjen e Operatorit të Transmetimit të...

Në 3 muajt e parë të 2020, Durrësi shkëmbime tregtare me 44 porte në botë

Shkëmbimet tregtare me anije nga porti i Durrësit janë...

Greqi / Nga e hëna maskat bëhen të detyrueshme

Duke filluar prej ditës së hënë 4...

Euro po i rikthehet niveleve të parakrizës COVID, i afrohet 123 lekëve

regu i këmbimit valutore është qetësuar tre javët e...

Kanada / Bizneset shqiptare në rrezik nga COVID-19

Nga situata e krijuar nga pandemia COVID-19...

ILO: Merrni masa për rikthimin në punë, mund të ketë një valë të dytë COVID-19

Mbrojini punonjësit tuaj si tani ashtu edhe pas lehtësimit...

Fiskalizimi / Bizneset raportojnë shitjet ditore me teknologjie të re

Procesi i fiskalizimit do të detyrojë bizneset...

Hapet “autostrada” energjetike Kosovë – Shqipëri

Miratohet marrëveshja për njohjen e Operatorit të Transmetimit të...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...