Biznes

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Biznes

Danimarkë / Pas COVID, kuzhinieri i njohur shqiptar rikthehet vetëm me hamburger

Baret dhe restorantet ishin ndër bizneset më të prekurat...

Covid-19/ Amerika, fond të veçantë për bizneset e vogla të emigrantëve

SHBA ka vendosur t’i vijë në ndihmë të gjithë...

Tregu europian i automobilëve, “viktimë” e krizës Covid

Në vendet e Bashkimit Europian janë shitur në prill...

Covid-19/ Rriten me 46% importet nga Rusia, prej naftës dhe grurit

Importet totale pësuan rënie me mbi 15 për qind...

Bizneset shqiptare në SHBA: Po mbijetojmë falë paketës së ndihmës

Disa shqiptarë që kanë bizneset e tyre...

SHBA/ Klement Balili: COVID-19 dhe ndikimi i tij tek Real Estate

Klement Bardhi, komisioner dhe pronari i zyrës...

Fiskalizimi / Fillojnë aplikimet për çertifikimin e prodhuesve të software

Procesi i fiskalizimit, që do të detyrojë bizneset mbi...

Covid-19/ Si po ushqehet ekonomia përmes punës nga shtëpia

Pandemia e koronavirusit po nxit rritjen e ekonomisë përmes...

Danimarkë / Pas COVID, kuzhinieri i njohur shqiptar rikthehet vetëm me hamburger

Baret dhe restorantet ishin ndër bizneset më të prekurat...

Covid-19/ Amerika, fond të veçantë për bizneset e vogla të emigrantëve

SHBA ka vendosur t’i vijë në ndihmë të gjithë...

Tregu europian i automobilëve, “viktimë” e krizës Covid

Në vendet e Bashkimit Europian janë shitur në prill...

Covid-19/ Rriten me 46% importet nga Rusia, prej naftës dhe grurit

Importet totale pësuan rënie me mbi 15 për qind...

Bizneset shqiptare në SHBA: Po mbijetojmë falë paketës së ndihmës

Disa shqiptarë që kanë bizneset e tyre...

SHBA/ Klement Balili: COVID-19 dhe ndikimi i tij tek Real Estate

Klement Bardhi, komisioner dhe pronari i zyrës...

Fiskalizimi / Fillojnë aplikimet për çertifikimin e prodhuesve të software

Procesi i fiskalizimit, që do të detyrojë bizneset mbi...

Covid-19/ Si po ushqehet ekonomia përmes punës nga shtëpia

Pandemia e koronavirusit po nxit rritjen e ekonomisë përmes...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...