Opera

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

Opera

Themelohet Opera e Kosovës, Inva Mula: Vendim historik!

Pas shumë përpjekjeve dhe zhvillimeve të hovshme në komunitetin...

Sopranoja shqiptare performon sot në skenën e operas së Mynihut

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, do të...

“Ramë Lahaj International Opera Festival”, realizohet ëndrra e tenorit shqiptar

Tenori shqiptar, Ramë Lahaj, për herë të parë do...

Ermonela Jaho me Yuri Kim: Disa shpirtra kuptojnë njëri-tjetrin pas takimit

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho është takuar...

Gjermani/ Sopranoja shqiptare Elbenita Kajtazi në “Konzerthaus” në Berlin

Sopranoja e mirënjohur Elbenita Kajtazi, do të performojë në...

Violonistja Ida Findiku sjell muzikën e Pjetër Gacit me një klip

Violinistja shqiptare dr. Ida Findiku e cila prej vitesh...

Itali/ Sopranoja shqiptare performon në “Pozzallo all’ Opera nel Mondo”

Sopranoja e njohur Marigona Qerkezi, do të performojë në...

Veprat e koreografi franko-shqiptar Preljocaj premierë në “Gernier Palace”

Koreografi franko-shqiptar Angelin Preljocaj, një ndër koreografët më të...

Arlinda Morava, një lidhje e ngushtë mes Shqipërisë dhe Rumanisë

Sopranoja shqiptare Arlinda Morava, ndër emrat më të vlerësuar...

Rrëfimi i Ermonela Jahos: Liria ime është në skenë

Pak ditë më parë sopranoja shqiptare Ermonela Jaho fitoi...

Themelohet Opera e Kosovës, Inva Mula: Vendim historik!

Pas shumë përpjekjeve dhe zhvillimeve të hovshme në komunitetin...

Sopranoja shqiptare performon sot në skenën e operas së Mynihut

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, do të...

“Ramë Lahaj International Opera Festival”, realizohet ëndrra e tenorit shqiptar

Tenori shqiptar, Ramë Lahaj, për herë të parë do...

Ermonela Jaho me Yuri Kim: Disa shpirtra kuptojnë njëri-tjetrin pas takimit

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho është takuar...

Gjermani/ Sopranoja shqiptare Elbenita Kajtazi në “Konzerthaus” në Berlin

Sopranoja e mirënjohur Elbenita Kajtazi, do të performojë në...

Violonistja Ida Findiku sjell muzikën e Pjetër Gacit me një klip

Violinistja shqiptare dr. Ida Findiku e cila prej vitesh...

Itali/ Sopranoja shqiptare performon në “Pozzallo all’ Opera nel Mondo”

Sopranoja e njohur Marigona Qerkezi, do të performojë në...

Veprat e koreografi franko-shqiptar Preljocaj premierë në “Gernier Palace”

Koreografi franko-shqiptar Angelin Preljocaj, një ndër koreografët më të...

Arlinda Morava, një lidhje e ngushtë mes Shqipërisë dhe Rumanisë

Sopranoja shqiptare Arlinda Morava, ndër emrat më të vlerësuar...

Rrëfimi i Ermonela Jahos: Liria ime është në skenë

Pak ditë më parë sopranoja shqiptare Ermonela Jaho fitoi...

Të fundit

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...

Nata e shqiptarëve në Champions League, shënojnë Muçi dhe Uzuni

Ditën e djeshme janë luajtur 3 ndeshje të eleminatoreve të Champions League. Me plot gojë mund të thuhet se vërtet ka qenë një mbrëmje...

Situata e zjarreve në vend, vatrat sipas qarqeve

Ministria e Mbrojtjes ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e zjarreve në vend për çdo qark. Bëhet fjalë për gjashtë qarqe të prekura,...