Opera

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Opera

Ermonela Jaho me Yuri Kim: Disa shpirtra kuptojnë njëri-tjetrin pas takimit

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho është takuar...

Gjermani/ Sopranoja shqiptare Elbenita Kajtazi në “Konzerthaus” në Berlin

Sopranoja e mirënjohur Elbenita Kajtazi, do të performojë në...

Violonistja Ida Findiku sjell muzikën e Pjetër Gacit me një klip

Violinistja shqiptare dr. Ida Findiku e cila prej vitesh...

Itali/ Sopranoja shqiptare performon në “Pozzallo all’ Opera nel Mondo”

Sopranoja e njohur Marigona Qerkezi, do të performojë në...

Veprat e koreografi franko-shqiptar Preljocaj premierë në “Gernier Palace”

Koreografi franko-shqiptar Angelin Preljocaj, një ndër koreografët më të...

Arlinda Morava, një lidhje e ngushtë mes Shqipërisë dhe Rumanisë

Sopranoja shqiptare Arlinda Morava, ndër emrat më të vlerësuar...

Rrëfimi i Ermonela Jahos: Liria ime është në skenë

Pak ditë më parë sopranoja shqiptare Ermonela Jaho fitoi...

Zvicër/ Violinisti Tedi Papavrami sot në festivalin “Martha Argerich”

Violinisti i mirënjohur Tedi Papavrami, jeton prej disa vitesh...

Britani/ Tenori i njohur shqiptar: Dua të organizoj një festival në vendlindje

Tenori kosovar Rame Lahaj, në një intervistë për gazetën...

Ermonela Jaho merr çmimin e rëndësishëm në ceremoninë gala të muzikës klasike

Në datën 27 qershor 2021 do të zhvillohet ceremonia...

Ermonela Jaho me Yuri Kim: Disa shpirtra kuptojnë njëri-tjetrin pas takimit

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho është takuar...

Gjermani/ Sopranoja shqiptare Elbenita Kajtazi në “Konzerthaus” në Berlin

Sopranoja e mirënjohur Elbenita Kajtazi, do të performojë në...

Violonistja Ida Findiku sjell muzikën e Pjetër Gacit me një klip

Violinistja shqiptare dr. Ida Findiku e cila prej vitesh...

Itali/ Sopranoja shqiptare performon në “Pozzallo all’ Opera nel Mondo”

Sopranoja e njohur Marigona Qerkezi, do të performojë në...

Veprat e koreografi franko-shqiptar Preljocaj premierë në “Gernier Palace”

Koreografi franko-shqiptar Angelin Preljocaj, një ndër koreografët më të...

Arlinda Morava, një lidhje e ngushtë mes Shqipërisë dhe Rumanisë

Sopranoja shqiptare Arlinda Morava, ndër emrat më të vlerësuar...

Rrëfimi i Ermonela Jahos: Liria ime është në skenë

Pak ditë më parë sopranoja shqiptare Ermonela Jaho fitoi...

Zvicër/ Violinisti Tedi Papavrami sot në festivalin “Martha Argerich”

Violinisti i mirënjohur Tedi Papavrami, jeton prej disa vitesh...

Britani/ Tenori i njohur shqiptar: Dua të organizoj një festival në vendlindje

Tenori kosovar Rame Lahaj, në një intervistë për gazetën...

Ermonela Jaho merr çmimin e rëndësishëm në ceremoninë gala të muzikës klasike

Në datën 27 qershor 2021 do të zhvillohet ceremonia...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...