Investime

E mërkurë, 20 Tetor, 2021
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Investime

“Forbes” publikon këshillat e sipërmarrëses shqiptare në drejtimin e një biznesi

Revista “Forbes” ka publikuar një artikull ku ofron një...

Dhoma e Biznesit të Diasporës në mbështetje të sipërmarrësve në bujqësi

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare zhvilloi ditën e...

Kthehet nga SHBA-ja, biznesmeni shqiptar synon të investoi në komunën e Likovës

Gjatë ditës së djeshme kandidati i opozitës shqiptare për...

Për gjashtë muaj, mbi 460 milionë euro investime të huaja në Shqipëri

Janë 463 milionë euro të huaja është vlera e...

Vrojtimi/ Në Shqipëri 1 në 3 prona u ble nga shtetas jo rezident

Banka e Shqipërisë ka publikuar vrojtimin mbi tregun imobiliar...

Për gjashtë muaj, mbi 230 milionë euro investime të huaja në Kosovë

Investimet e huaja direkte në Kosovë në gjashtë muajt...

Dhoma e Biznesit të Diasporës bashkëpunim me bizneset shqiptare në Greqi

Anëtari i kryesisë së Dhomës së Biznesit të Diasporës...

Aplikacioni “Dhoma e Biznesit e Diasporës Shqiptare” zëri i biznesit në Diasporë

Për herë të parë të gjithë sipërmarrësit, intelektualët, bizneset...

Një model suksesi mes biznesmenëve shqiptarë në Gjermani

Se sa e integruar dhe e suksesshme është mërgata...

Agjenda e investimeve 2021/ 40 rekomandimet e Dhomës Amerikane të Tregtisë

Nëpërmjet një letre falënderimi, Presidenti i AmCham, z. Enio...

“Forbes” publikon këshillat e sipërmarrëses shqiptare në drejtimin e një biznesi

Revista “Forbes” ka publikuar një artikull ku ofron një...

Dhoma e Biznesit të Diasporës në mbështetje të sipërmarrësve në bujqësi

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare zhvilloi ditën e...

Kthehet nga SHBA-ja, biznesmeni shqiptar synon të investoi në komunën e Likovës

Gjatë ditës së djeshme kandidati i opozitës shqiptare për...

Për gjashtë muaj, mbi 460 milionë euro investime të huaja në Shqipëri

Janë 463 milionë euro të huaja është vlera e...

Vrojtimi/ Në Shqipëri 1 në 3 prona u ble nga shtetas jo rezident

Banka e Shqipërisë ka publikuar vrojtimin mbi tregun imobiliar...

Për gjashtë muaj, mbi 230 milionë euro investime të huaja në Kosovë

Investimet e huaja direkte në Kosovë në gjashtë muajt...

Dhoma e Biznesit të Diasporës bashkëpunim me bizneset shqiptare në Greqi

Anëtari i kryesisë së Dhomës së Biznesit të Diasporës...

Aplikacioni “Dhoma e Biznesit e Diasporës Shqiptare” zëri i biznesit në Diasporë

Për herë të parë të gjithë sipërmarrësit, intelektualët, bizneset...

Një model suksesi mes biznesmenëve shqiptarë në Gjermani

Se sa e integruar dhe e suksesshme është mërgata...

Agjenda e investimeve 2021/ 40 rekomandimet e Dhomës Amerikane të Tregtisë

Nëpërmjet një letre falënderimi, Presidenti i AmCham, z. Enio...

Të fundit

Erza Muqolli në fokusin e producentit suedez të yjeve ndërkombëtar të muzikës

Producenti suedez i yjeve ndërkombëtar, Rami Yacoub, ka përzgjedhur artisten kosovare, Erza Muqolli, si talentin e parë në projektin e tij #RamiYacoubDiscovers. Lajmin e ka...

Shoqata Lidhja e Shqiptarëve të Rumanisë organizon “Ditët e Kulturës Shqiptare”

Shoqata Lidhja e Shqiptarëve të Rumanisë (ALAR) organizon, pas një viti ndërprerje, një edicion të ri të manifestimeve të grupuara nën titullin "Ditët e...

Zvicër / Një konkurs për njohuritë mbi gjuhën shqipe

Për të ngjallur interesin e fëmijëve mbi gjuhën shqipe dhe për ti inkurajuar në vazhdimësi “Shkolla Shqipe – Zvicër ka njoftuar se do të...

Greqi/ Vijon procesi i shpërndarjes së teksteve mësimore dërguar nga QBD

Në Greqi vijon ende procesi i shpërndarjes së teksteve shkollore në kurset e mësimit plotësues të gjuhës shqipe në Greqi. Shkollat shqipe vijojnë të...

Itali/ Konsullata në Milano: Gati dokumentat për aplikimet deri më 8 tetor

Konsullata shqiptare në Milano dhe në Bari bëjnë të ditur se kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për aplikimet e bëra deri më...