Investime

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

Investime

Dhoma e Biznesit të Diasporës prezanton: Perspektiva të reja investimi në atdhe

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare ka organizuar ditën...

Dhoma e Biznesit të Disporës në tryezën e bashkëpunimit pushtet vendor-biznes

Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka organizuar ditën e...

Investime/ Dyfishohet numri i kompanive hungareze në Shqipëri

Numri i ndërmarrjeve hungareze në Shqipëri pothuajse është dyfishuar...

“Mirëmëngjes Diasporë”, aktivitet rrjetëzimi nga Dhoma e Biznesit të Diasporës

Dhoma e Biznesit të Diasporës ka organizuar ditën e...

TVSH për shitjen e banesave! Ndërtuesit paralajmërojnë rritjen e çmimeve

Ministria e Financave parashikon në strategjinë afatmesme të të...

Takimi/ Dhoma e Biznesit ura lidhëse midis Diasporës dhe origjinës shqiptare

Presidenti i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z.Lazim...

Lazim Destani në Odën Ekonomike të MVP: Me rëndësi bashkëpunimi në treva

Presidenti i Nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës...

IOM vijon mbështetjen dhe bashkëpunimin me Dhomën e Biznesit të Diasporës

Partneriteti dhe vazhdueshmëria ishte fokusi i takimit të ditës...

Këshilli i Investimeve: Prioritet përmirësimi i klimës së investimeve në vend

Kryesuar nga Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Delina...

Dhoma e Biznesit të Diasporës prezanton: Perspektiva të reja investimi në atdhe

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare ka organizuar ditën...

Dhoma e Biznesit të Disporës në tryezën e bashkëpunimit pushtet vendor-biznes

Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka organizuar ditën e...

Investime/ Dyfishohet numri i kompanive hungareze në Shqipëri

Numri i ndërmarrjeve hungareze në Shqipëri pothuajse është dyfishuar...

“Mirëmëngjes Diasporë”, aktivitet rrjetëzimi nga Dhoma e Biznesit të Diasporës

Dhoma e Biznesit të Diasporës ka organizuar ditën e...

TVSH për shitjen e banesave! Ndërtuesit paralajmërojnë rritjen e çmimeve

Ministria e Financave parashikon në strategjinë afatmesme të të...

Takimi/ Dhoma e Biznesit ura lidhëse midis Diasporës dhe origjinës shqiptare

Presidenti i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z.Lazim...

Lazim Destani në Odën Ekonomike të MVP: Me rëndësi bashkëpunimi në treva

Presidenti i Nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës...

IOM vijon mbështetjen dhe bashkëpunimin me Dhomën e Biznesit të Diasporës

Partneriteti dhe vazhdueshmëria ishte fokusi i takimit të ditës...

Këshilli i Investimeve: Prioritet përmirësimi i klimës së investimeve në vend

Kryesuar nga Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Delina...

Të fundit

Udhëtarët nga Kosova e mbajnë gjallë aeroportin e Kukësit

Pas krizës së fluturimeve në muajt e dimrit, aeroporti i Kukësit është gjallëruar sërish këtë sezon vere – ndërsa mbi 80% e udhëtarëve janë...

eGo Mobile/ Familja Destani nisi sot një erë të re investimesh në Tetovë

Në Tetovë është vënë sot gurëthemeli i një fabrike të re, një investim mbi 150 milion euro i familjes Destani që synon të ketë...

Itali/ Ndahet nga jeta ikona e programeve shkencore “SuperQuark” Piero Angela

Eshtë ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 93-vjecare, gazetari dhe moderatori i njohur italian Piero Angela, imazhi historik i Rait. Për 70 vite...

Radhë në Kakavijë, ministria e Jashtme:Nis kalimi i përshpejtuar në pjesën greke

Në Kakavijë mëngjesi i sotëm ka sjellë një numër të lartë pushuesish, të cilët duan të hyjnë në Shqipëri. Në anën e Greqisë janë krijuar...

“The Times”: TikTok nxit turistët të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se 90 mijë vizitorë nga Britania e Madhe kanë vizituar Shqipërinë në këto shtatë muaj. Rama i referohet medies britanike...