Aktivitete

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

Aktivitete

Prezantohet në Bari libri i autorit Eqrem Çabej

U prezantua dje në Bari, libri "Tra gli albanesi...

“NAIM-A TOUR”, arbëresh dhe ekspertë italianë pushtojnë jugun e Shqipërisë

Programi i Diasporës së IOM në Shqipëri ka zhvilluar...

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare organizon takimin mujor të rrjetëzimit

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare organizon takimin mujor...

Suedi/ Aktivitet letrar një javor me lexime të librave në gjuhën shqipe

Në Javën Ndërkombëtare të Librave për Fëmijë, nxënësit e...

Itali/ “Shqiponjat e mëndafshta”,rinisin takimet me autorë, shitjet për bamirësi

“Shqiponjat e mëndafshta”, rifillojnë takimet e librave dhe të...

Kanada/ “Albanian Canadian Excellence” aktivitete virtuale në “Muajin e Librit”

Shoqëria “Albanian Canadian Excellence” (ACE) në bashkëpunim me Ambasadën...

Greqi/ Panair i librit shqip, i artizanatit dhe veshjeve popullore

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë çeli dyert...

AKD bën bashkë shoqatat në Greqi, projekte që fuqizojnë rolin e shqiptarëve

Agjencia Kombëtare e Diasporës ka bërë bashkë të gjitha...

“Ditët e Shqipërisë”/ Drejtoresha e AKD takim me Ambasadoren e RSH në Greqi

Drejtoresha Ekzekutive e Agjensisw Kombwtare tw Diasporws, Znj. Sonila...

Prezantohet në Bari libri i autorit Eqrem Çabej

U prezantua dje në Bari, libri "Tra gli albanesi...

“NAIM-A TOUR”, arbëresh dhe ekspertë italianë pushtojnë jugun e Shqipërisë

Programi i Diasporës së IOM në Shqipëri ka zhvilluar...

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare organizon takimin mujor të rrjetëzimit

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare organizon takimin mujor...

Suedi/ Aktivitet letrar një javor me lexime të librave në gjuhën shqipe

Në Javën Ndërkombëtare të Librave për Fëmijë, nxënësit e...

Itali/ “Shqiponjat e mëndafshta”,rinisin takimet me autorë, shitjet për bamirësi

“Shqiponjat e mëndafshta”, rifillojnë takimet e librave dhe të...

Kanada/ “Albanian Canadian Excellence” aktivitete virtuale në “Muajin e Librit”

Shoqëria “Albanian Canadian Excellence” (ACE) në bashkëpunim me Ambasadën...

Greqi/ Panair i librit shqip, i artizanatit dhe veshjeve popullore

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë çeli dyert...

AKD bën bashkë shoqatat në Greqi, projekte që fuqizojnë rolin e shqiptarëve

Agjencia Kombëtare e Diasporës ka bërë bashkë të gjitha...

“Ditët e Shqipërisë”/ Drejtoresha e AKD takim me Ambasadoren e RSH në Greqi

Drejtoresha Ekzekutive e Agjensisw Kombwtare tw Diasporws, Znj. Sonila...

Të fundit

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...

Mediat greke: Hapet pas 218 vitesh në Sul shtëpia e Llambro Xhavellës

Zjarri është ndezur sërish në shtëpinë e Llambro Xhavellës në Greqi. Mediat greke shkruajnë se pas më shumë se dy shekujsh, është thyer mallkimi i Ali...