Biznes

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Biznes

Kanada/ National Post shkruan për suksesin e sipërmarrësit shqiptar

Sipërmarrësi shqiptar në Kanada Art Agolli, që jeton dhe...

Gerion Treska, shqiptari që punon për Silicon Valley

Të punosh për Silicon Valley është një ëndërr. Tashmë...

Zvicër/ Sipërmarrësi shqiptar: Hapja e bizneseve lehtësim i madh për ne

Sipërmarrësi shqiptar Muhamed Shaqiri, i cili jeton dhe ushtron...

Mediat zvicerane për suksesin e dy vëllezërve shqiptarë

“Mailian” është një startup Software-as-a-Service (Saas) i themeluar nga...

SHBA/ Shqiptari vazhdon t’u dhurojë pica falas policëve amerikanë në Texas

Shqiptarët ka vite që jetojnë në Shtetet e Bashkuara...

Gjermani/ Shqipërim Kraki patenton produktin e tij origjinal “Lift bar”

Shqiprim Kraki, i cili jeton dhe punon në Gjermani....

Bullgari/ Takim me bizneset shqiptare për të riforcuar kontaktet

Ditën e djeshme është zhvilluar takimi i parë virtual...

Dhoma e Biznesit të Diasporës prezanton projektin “Fluturoj me shqipen” 

Këshilli i Investimeve ka mbajtur dje mbledhjen e radhës...

Britani/ Kompania shqiptare gati makinën SD+ me 1800 kuaj fuqi

Fillimi i një kompanie të re nuk është kurrë...

Kanada/ National Post shkruan për suksesin e sipërmarrësit shqiptar

Sipërmarrësi shqiptar në Kanada Art Agolli, që jeton dhe...

Gerion Treska, shqiptari që punon për Silicon Valley

Të punosh për Silicon Valley është një ëndërr. Tashmë...

Zvicër/ Sipërmarrësi shqiptar: Hapja e bizneseve lehtësim i madh për ne

Sipërmarrësi shqiptar Muhamed Shaqiri, i cili jeton dhe ushtron...

Mediat zvicerane për suksesin e dy vëllezërve shqiptarë

“Mailian” është një startup Software-as-a-Service (Saas) i themeluar nga...

SHBA/ Shqiptari vazhdon t’u dhurojë pica falas policëve amerikanë në Texas

Shqiptarët ka vite që jetojnë në Shtetet e Bashkuara...

Gjermani/ Shqipërim Kraki patenton produktin e tij origjinal “Lift bar”

Shqiprim Kraki, i cili jeton dhe punon në Gjermani....

Bullgari/ Takim me bizneset shqiptare për të riforcuar kontaktet

Ditën e djeshme është zhvilluar takimi i parë virtual...

Dhoma e Biznesit të Diasporës prezanton projektin “Fluturoj me shqipen” 

Këshilli i Investimeve ka mbajtur dje mbledhjen e radhës...

Britani/ Kompania shqiptare gati makinën SD+ me 1800 kuaj fuqi

Fillimi i një kompanie të re nuk është kurrë...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...