Financë

E mërkurë, 29 Mars, 2023
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Financë

Emigrantët për katër muaj dërguan 18 milionë euro më shumë në Kosovë

Të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovë tregojnë se...

“EasyPay”, Inovacioni në industrinë e pagesave

Lidhjet e Diasporës me vendlindjen kanë qenë gjithmonë të...

Forcohet dollari amerikan, euro humbet terren

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën dollari...

“OneFor app” e ardhmja e sistemit bankar

Të gjithë jemi dëshmitarë që zhvillimi i teknologjisë dhe...

Sa do ta ndikojë lufta tregun financiar shqiptar?

Megjithëse tregu financiar shqiptar nuk është i ekspozuar në...

Moody’s rikonfirmon vlerësimin: Ekonomia shqiptare me perspektivë të qëndrueshme

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit të kredibilitetit “Moddy’s” rikonfirmon vlerësimin...

Migracioni dhe Diaspora në perspektivën e Edukimit Financiar dhe Remitancave

Gjermania u shndërrua në destinacionin e preferuar për emigrim...

Ekspertja Katiaj:Reforma në drejtësi e fiskalizimi, efekte pozitive në ekonomi

Informaliteti i pagave është një çështje historike, që në...

Rritet inflacioni në Eurozonë. Si pritet të ndikojë në Shqipëri?

Inflacioni në Eurozonë ka kërcyer në 5% në dhjetor,...

Emigrantët për katër muaj dërguan 18 milionë euro më shumë në Kosovë

Të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovë tregojnë se...

“EasyPay”, Inovacioni në industrinë e pagesave

Lidhjet e Diasporës me vendlindjen kanë qenë gjithmonë të...

Forcohet dollari amerikan, euro humbet terren

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën dollari...

“OneFor app” e ardhmja e sistemit bankar

Të gjithë jemi dëshmitarë që zhvillimi i teknologjisë dhe...

Sa do ta ndikojë lufta tregun financiar shqiptar?

Megjithëse tregu financiar shqiptar nuk është i ekspozuar në...

Moody’s rikonfirmon vlerësimin: Ekonomia shqiptare me perspektivë të qëndrueshme

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit të kredibilitetit “Moddy’s” rikonfirmon vlerësimin...

Migracioni dhe Diaspora në perspektivën e Edukimit Financiar dhe Remitancave

Gjermania u shndërrua në destinacionin e preferuar për emigrim...

Ekspertja Katiaj:Reforma në drejtësi e fiskalizimi, efekte pozitive në ekonomi

Informaliteti i pagave është një çështje historike, që në...

Rritet inflacioni në Eurozonë. Si pritet të ndikojë në Shqipëri?

Inflacioni në Eurozonë ka kërcyer në 5% në dhjetor,...

Të fundit

Greqi/ Ilir Tsouko prezanton ekspozitën “Life in Limbo” dedikuar emigracionit

Në datat 1 deri më 29 prill 2023, në Galerinë “Space52” në Athinë, artisti vizual shqiptar Ilir Tsouko prezanton ekspozitën e tij të titulluar...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 10 mars në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 10 mars 2023...

Hyri në det për të shpëtuar një fëmijë, humb jetën tragjikisht shqiptari në SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në përpjekje...

“Atdhetari i shtigjeve të lirisë”, monografi për heroin e kombit Xhavit Hazirin!

Në Aachen të Gjermanisë, në prani të shumë bashkëkombësve, u bë promovimi i librit të  Mustafë Krasniqit me titull “Atdhetari i shtigjeve të lirisë”...

SHBA/ Mjeku nga Tepelena që shkëlqen në “Johns Hopkins”

Ardit Fenaj është mjeku shqiptar nga Tepelena që është pjesë e një ndër institucioneve më të rëndësishme biomjekësore në SHBA, “John Hopkins”. Në një...