Sport

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Sport

Dy gola në Champions, orë fantastike për futbollistin shqiptar

Kristjan Asllani po tregon se nuk është aspak rastësi...

Austri/ Tripletë kuqezi, Vrioni i jep fitoren Tirolit

Sulmuesi shqiptar i Tirolit, Giacomo Vrioni po kalon një...

Futbollisti shqiptar i papërmbajtshëm, realizon një “perlë” në Angli

Florian Kamberi ka realizuar një supergol pasditen e djeshme...

Turqi/ Futbollisti shqiptar nuk di të ndalet, shënon përsëri gol

Jurgen Bardhi vazhdon të shkëlqejë në kategorinë e dytë...

Britani/ Florian Marku pas fitores: Dua të luftoj në Tiranë, në stadium atje

Florian Marku pas fitores së djeshme vazhdon të jetë...

Britani/ Florian Marku mposht Luisetton para mijëra shqiptarëve

Florian Marku edhe njëherë nuk ka zhgënjyer duke triumfuar...

Itali/ Futbollisti shqiptar shënon dy herë me fanellën e Empolit

Tifozët shqiptarë presin shumë nga Nedim Bajrami, por deri...

Britani/ Trajneri i Sauthemptonit jep lajmin e madh për Armando Brojën

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Broja si duket ka lënë...

Rikthimi në futbollin italian, Arlind Ajeti ka një mesazh të qartë

Arlind Ajeti është rikthyer përsëri në futbollin italian, 5...

SHBA/ “The Eagle”, rrëfehet shqiptari me karrierë të artë në “MMA”

Adrian Hadribeaj është shqiptari i parë që ka mbi...

Dy gola në Champions, orë fantastike për futbollistin shqiptar

Kristjan Asllani po tregon se nuk është aspak rastësi...

Austri/ Tripletë kuqezi, Vrioni i jep fitoren Tirolit

Sulmuesi shqiptar i Tirolit, Giacomo Vrioni po kalon një...

Futbollisti shqiptar i papërmbajtshëm, realizon një “perlë” në Angli

Florian Kamberi ka realizuar një supergol pasditen e djeshme...

Turqi/ Futbollisti shqiptar nuk di të ndalet, shënon përsëri gol

Jurgen Bardhi vazhdon të shkëlqejë në kategorinë e dytë...

Britani/ Florian Marku pas fitores: Dua të luftoj në Tiranë, në stadium atje

Florian Marku pas fitores së djeshme vazhdon të jetë...

Britani/ Florian Marku mposht Luisetton para mijëra shqiptarëve

Florian Marku edhe njëherë nuk ka zhgënjyer duke triumfuar...

Itali/ Futbollisti shqiptar shënon dy herë me fanellën e Empolit

Tifozët shqiptarë presin shumë nga Nedim Bajrami, por deri...

Britani/ Trajneri i Sauthemptonit jep lajmin e madh për Armando Brojën

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Broja si duket ka lënë...

Rikthimi në futbollin italian, Arlind Ajeti ka një mesazh të qartë

Arlind Ajeti është rikthyer përsëri në futbollin italian, 5...

SHBA/ “The Eagle”, rrëfehet shqiptari me karrierë të artë në “MMA”

Adrian Hadribeaj është shqiptari i parë që ka mbi...

Të fundit

Destani me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Mëso!Shqip – platforma që i mëson gjuhëamtare fëmijëve të Diasporës

Në kërkim të një jete më të mirë për ta dhe familjen, shqiptarët përgjatë historisë janë detyruar që të emigrojnë në vendet më të...

Austri/ Fëmijët e shkollës shqipe qëndisin flamurin dhe ja dhurojnë ambasadorit

Me rastin e Ditës së Flamurit, 109 vjetorit të shpalljes së pavarësisë,  nxënësit e mësimit të gjuhës shqipe në Austri, i kanë dhuruar Ambasadorit...

Përpjekjet e Arbëreshëve për mbledhjen e këngëve tradicionale të 3 shekujve

149 vjet më parë, më 20 dhjetor të vitit 1871 Giusepe Kamarda mblodhi disa këngë tradicionale në ngulimin arbëresh Palazzo Adriano. Këngëve të mbledhura...

Një krenari shqiptare në Oksford

Nga të gjithë studentët më brilantë në botë, vetëm 0.7 përqind prej tyre arrijnë të përfitojnë bursën “Rhodes”, e cila akordohet që prej vitit...