Sport

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

Sport

Xhudistja shqiptare kalon në çerekfinalen e Kampionatit Evropian

Në arenën botërore të xhudos, Kosova po tregon se...

Shqipëria triumfon në “finalen” ndaj Bjellorusisë, kryeson grupin 4 të Ligës C

Shqipëria arriti të fitojë 3-2 “finalen” e grupit 4...

Francë/ Ish sulmuesi i kombëtares, Edvin Murati: Luani me zemër dhe dëshirë!

Një mesazh inkurajues vjen nga Franca për kombëtaren shqiptare...

Britani e Madhe/ Florian Marku për “Mirror”: Shqiptarët, motivi im të eci para

Më 11 nëntor boksieri shqiptar Florian Marku mundi kundërshtarin...

Mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj me COVID-19. Karantinohet në Shqipëri

Elseid Hysaj ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Konfirmimi është...

Futbollisti shqiptar, mbrojtësi i dytë më i saktë në Evropë

⁵Berat Gjimshiti në këtë sezon po kalon kulmin...

SHBA/ Shqiptaro-amerikani Chris Nikic vendos rekord Gines

Shqiptaro amerikani Chris Nikic nga Florida është personi i...

Sport/ Shkodran Mustafi në listën e dëshirave të Barcelonës

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi thuhet se është...

UEFA/ Gjyqtarë kosovarë për ndeshjen ndërkombëtare

Ndeshja Kazakistan- Ishujt Faroe do të jenë në gjykimin...

Futbollisti shqiptar Januzaj kërkohet nga dy skuadra në Angli

Mediat belge kanë shkruar sot se ish-ylli i Manchester...

Xhudistja shqiptare kalon në çerekfinalen e Kampionatit Evropian

Në arenën botërore të xhudos, Kosova po tregon se...

Shqipëria triumfon në “finalen” ndaj Bjellorusisë, kryeson grupin 4 të Ligës C

Shqipëria arriti të fitojë 3-2 “finalen” e grupit 4...

Francë/ Ish sulmuesi i kombëtares, Edvin Murati: Luani me zemër dhe dëshirë!

Një mesazh inkurajues vjen nga Franca për kombëtaren shqiptare...

Britani e Madhe/ Florian Marku për “Mirror”: Shqiptarët, motivi im të eci para

Më 11 nëntor boksieri shqiptar Florian Marku mundi kundërshtarin...

Mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj me COVID-19. Karantinohet në Shqipëri

Elseid Hysaj ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Konfirmimi është...

Futbollisti shqiptar, mbrojtësi i dytë më i saktë në Evropë

⁵Berat Gjimshiti në këtë sezon po kalon kulmin...

SHBA/ Shqiptaro-amerikani Chris Nikic vendos rekord Gines

Shqiptaro amerikani Chris Nikic nga Florida është personi i...

Sport/ Shkodran Mustafi në listën e dëshirave të Barcelonës

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi thuhet se është...

UEFA/ Gjyqtarë kosovarë për ndeshjen ndërkombëtare

Ndeshja Kazakistan- Ishujt Faroe do të jenë në gjykimin...

Futbollisti shqiptar Januzaj kërkohet nga dy skuadra në Angli

Mediat belge kanë shkruar sot se ish-ylli i Manchester...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...