Sport

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Sport

Australi/ 11 ekipe futbolli ndeshen për “Kupën e Shqipërisë”

Në fushën e “Larissa Reserve” në Melburn prej ditës...

Ngriti Luiza Gegën në majën e Europës, Stërmasi “Trajneri Europian i Vitit“

Luiza Gega ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm këtë...

Sport/ Berat Gjimshiti: Jam krenar si shqiptari që arriti më lart në Serinë A

Berat Gjimshiti është kthyer nga dëmtimi që e la...

Itali/ Erblira Bici shpallet më e mira e ekipit të Romës

Volejbollistja shqiptare përzgjidhet nga tifozët. Erblira Bici pati një...

Media e njohur angleze artikull të posaçëm për suksesin e Vllaznisë së femrave

Historia e ekipit të "Vllaznisë” së femrave dhe suksesi...

”Krenar që jam shqiptar”, kampioni Gega përgënjeshtron trillimin e mediave greke

Kampioni i botës për të rinj në Kickbox, 17-vjeçari...

Mediat Spanjolle tregojnë se si 8 mijë € i ndryshuan jetën futbollistit Shqiptar

Myrto Uzuni është padyshim lojtari i momentit në La...

“Kupa e Pavarësisë”, një kampionat futbolli për komunitetin shqiptar në Greqi

Ambasada e Shqipërisë në Athinë në bashëkpunim me Klubin...

Myrto Uzuni vazhdon shkëlqimin në Spanjë

Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik te Granada....

SHBA/ Dardanët, Ardianët dhe Taulantët, tre ekipe futbolli për fëmijët shqiptar

Një projekt interesant i mbështetur nga shoqata “Iliria” në...

Australi/ 11 ekipe futbolli ndeshen për “Kupën e Shqipërisë”

Në fushën e “Larissa Reserve” në Melburn prej ditës...

Ngriti Luiza Gegën në majën e Europës, Stërmasi “Trajneri Europian i Vitit“

Luiza Gega ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm këtë...

Sport/ Berat Gjimshiti: Jam krenar si shqiptari që arriti më lart në Serinë A

Berat Gjimshiti është kthyer nga dëmtimi që e la...

Itali/ Erblira Bici shpallet më e mira e ekipit të Romës

Volejbollistja shqiptare përzgjidhet nga tifozët. Erblira Bici pati një...

Media e njohur angleze artikull të posaçëm për suksesin e Vllaznisë së femrave

Historia e ekipit të "Vllaznisë” së femrave dhe suksesi...

”Krenar që jam shqiptar”, kampioni Gega përgënjeshtron trillimin e mediave greke

Kampioni i botës për të rinj në Kickbox, 17-vjeçari...

Mediat Spanjolle tregojnë se si 8 mijë € i ndryshuan jetën futbollistit Shqiptar

Myrto Uzuni është padyshim lojtari i momentit në La...

“Kupa e Pavarësisë”, një kampionat futbolli për komunitetin shqiptar në Greqi

Ambasada e Shqipërisë në Athinë në bashëkpunim me Klubin...

Myrto Uzuni vazhdon shkëlqimin në Spanjë

Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik te Granada....

SHBA/ Dardanët, Ardianët dhe Taulantët, tre ekipe futbolli për fëmijët shqiptar

Një projekt interesant i mbështetur nga shoqata “Iliria” në...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...