Sport

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Sport

Kush është Tie Domi? Ish-ylli shqiptar i hokejt që shoqërohet me Tom Brady!

Tom Brady është padyshim një nga emrat më të...

Britani/ Armando Broja pritet titullar sonte ndaj Leisterit

Ditën e sotme skuadra e Sauthemptonit do të zbresë...

Gara për “Topin e Artë”, zbulohen pikët e Shqipërisë

Revista, France Football ka përzgjedhur gazetarin e mirënjohur shqiptar,...

Një shqiptar triumfon në Kampionatin Botëror IFBB Pro “Diamond Cup”

Trofetë dhe sukseset për kampionin e bodybuilding, Marin Meksi...

Shkodran Mustafi shënon golin e parë në La Liga

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi ka gjetur golin e parë...

Ish-futbollistët e Kosovës nderime për pavarësinë në sheshin e Flamurit në Vlorë

Përfaqësues të futbollit kosovar dhe ish-futbollistë të njohur në...

Ndeshje vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës në ditën e pavarësisë

28 nëntori është dita e Pavarësisë së Shqipërisë dhe...

Xhakomo Vrioni, sulmuesi me më shumë ndikim në Europë

Xhakomo Vrioni po shkëlqen në këtë aventurë të re...

Skuadra turke ofertë skuadrës italiane për futbollistin shqiptar

Fenerbahçe i ka bërë ofertën e parë skuadrës së...

Sportistja shqiptare fiton medalje të artë në Danimarkë

Shqiptarja Melisa Ismaili jeton Danimarka dhe ka nisur të...

Kush është Tie Domi? Ish-ylli shqiptar i hokejt që shoqërohet me Tom Brady!

Tom Brady është padyshim një nga emrat më të...

Britani/ Armando Broja pritet titullar sonte ndaj Leisterit

Ditën e sotme skuadra e Sauthemptonit do të zbresë...

Gara për “Topin e Artë”, zbulohen pikët e Shqipërisë

Revista, France Football ka përzgjedhur gazetarin e mirënjohur shqiptar,...

Një shqiptar triumfon në Kampionatin Botëror IFBB Pro “Diamond Cup”

Trofetë dhe sukseset për kampionin e bodybuilding, Marin Meksi...

Shkodran Mustafi shënon golin e parë në La Liga

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi ka gjetur golin e parë...

Ish-futbollistët e Kosovës nderime për pavarësinë në sheshin e Flamurit në Vlorë

Përfaqësues të futbollit kosovar dhe ish-futbollistë të njohur në...

Ndeshje vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës në ditën e pavarësisë

28 nëntori është dita e Pavarësisë së Shqipërisë dhe...

Xhakomo Vrioni, sulmuesi me më shumë ndikim në Europë

Xhakomo Vrioni po shkëlqen në këtë aventurë të re...

Skuadra turke ofertë skuadrës italiane për futbollistin shqiptar

Fenerbahçe i ka bërë ofertën e parë skuadrës së...

Sportistja shqiptare fiton medalje të artë në Danimarkë

Shqiptarja Melisa Ismaili jeton Danimarka dhe ka nisur të...

Të fundit

Mëso!Shqip – platforma që i mëson gjuhëamtare fëmijëve të Diasporës

Në kërkim të një jete më të mirë për ta dhe familjen, shqiptarët përgjatë historisë janë detyruar që të emigrojnë në vendet më të...

Austri/ Fëmijët e shkollës shqipe qëndisin flamurin dhe ja dhurojnë ambasadorit

Me rastin e Ditës së Flamurit, 109 vjetorit të shpalljes së pavarësisë,  nxënësit e mësimit të gjuhës shqipe në Austri, i kanë dhuruar Ambasadorit...

Përpjekjet e Arbëreshëve për mbledhjen e këngëve tradicionale të 3 shekujve

149 vjet më parë, më 20 dhjetor të vitit 1871 Giusepe Kamarda mblodhi disa këngë tradicionale në ngulimin arbëresh Palazzo Adriano. Këngëve të mbledhura...

Një krenari shqiptare në Oksford

Nga të gjithë studentët më brilantë në botë, vetëm 0.7 përqind prej tyre arrijnë të përfitojnë bursën “Rhodes”, e cila akordohet që prej vitit...

‘Zgjoi’ do të shfaqet në ‘Lighthouse International Film Festival’

Filmi kosovar ‘Zgjoi’ po vazhdon sukseset e tij në festivalet e mëdha ndërkombëtare. Më 15 dhjetor, filmi me regji të Blerta Bashollit do të shfaqet...