Mjekësi

E diel, 25 Shkurt, 2024
E diel, 25 Shkurt, 2024

Mjekësi

Studentja shqiptare vlerësohet me Çmimin Kanadez Mjekësor Hall of Fame

Studente e vitit të dytë të mjekësisë, me një...

Zvicër/ Mjeku Omer Xhemali në krye të Klinikës Universitare të Kardiokirurgjisë

Mjeku i njohur shqiptar, Omer Xhemali, është emëruar drejtor...

SHBA/ “Nderi i Kombit”, ndërron jetë mjeku i famshëm shqiptar Philip Çaushaj

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 68 vjeçare mjeku...

I prekur nga sëmundja e rrallë,shqiptari i kërkon ndihmë shkencëtarëve britanike

Një 20-vjeçar shqiptar i cili jeton në Britani është...

Federata e Mjekëve bashkon 3000 mjekë në 3 kongrese në Tiranë-Shkup-Prishtinë

Edhe pse  Qershori është muaji që paralajmëron vapë, Federata...

SHBA / Një klinikë shëndetësore vetëm për komunitetin shqiptar

Qendra Mjekësore “Jacobi” në New York pas konstatimit se...

Ermand Mertenika : Njihuni me pajisjet diagnostikuese te Fizioterapeutikes

Terapia fizike (PT), e njohur gjithashtu si fizioterapi, është...

Bashkëpunimi i universiteteve amerikane dhe shqiptare

Universitetet amerikane dhe ato shqiptare po zgjerojnë bashkëpunimin akademik....

Solidariteti/ Mjekët shqiptarë ndihmojnë refugjatët ukrainas

Mjekët shqiptarë që punojnë në vende të ndryshme të...

SHBA/Shoqata Shqiptaro Amerikane e Mjeksisë organizon më 27 mars Panair Shëndeti

Shoqata Shqiptaro Amerikane e Mjeksisë njofton se të Dielën,...

Studentja shqiptare vlerësohet me Çmimin Kanadez Mjekësor Hall of Fame

Studente e vitit të dytë të mjekësisë, me një...

Zvicër/ Mjeku Omer Xhemali në krye të Klinikës Universitare të Kardiokirurgjisë

Mjeku i njohur shqiptar, Omer Xhemali, është emëruar drejtor...

SHBA/ “Nderi i Kombit”, ndërron jetë mjeku i famshëm shqiptar Philip Çaushaj

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 68 vjeçare mjeku...

I prekur nga sëmundja e rrallë,shqiptari i kërkon ndihmë shkencëtarëve britanike

Një 20-vjeçar shqiptar i cili jeton në Britani është...

Federata e Mjekëve bashkon 3000 mjekë në 3 kongrese në Tiranë-Shkup-Prishtinë

Edhe pse  Qershori është muaji që paralajmëron vapë, Federata...

SHBA / Një klinikë shëndetësore vetëm për komunitetin shqiptar

Qendra Mjekësore “Jacobi” në New York pas konstatimit se...

Ermand Mertenika : Njihuni me pajisjet diagnostikuese te Fizioterapeutikes

Terapia fizike (PT), e njohur gjithashtu si fizioterapi, është...

Bashkëpunimi i universiteteve amerikane dhe shqiptare

Universitetet amerikane dhe ato shqiptare po zgjerojnë bashkëpunimin akademik....

Solidariteti/ Mjekët shqiptarë ndihmojnë refugjatët ukrainas

Mjekët shqiptarë që punojnë në vende të ndryshme të...

SHBA/Shoqata Shqiptaro Amerikane e Mjeksisë organizon më 27 mars Panair Shëndeti

Shoqata Shqiptaro Amerikane e Mjeksisë njofton se të Dielën,...

Të fundit

Greqi/ Nxënësit e klasës së gjuhës shqipe në Kiplesi festuan Pavarësinë e Kosovës

Në kuadër të Ditës së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, mësuesja Lefteri Metkaj dhe Me rastin e 16 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës nxënësit e...

Noli TV, kulturë, informacion, identitet kombëtar në SHBA

Noli TV është një shembull i suksesit të një kanali televiziv lokal që shërben si një zë i rëndësishëm për komunitetin shqiptar. Noli TV...

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, kryeministri Kurti i pranishëm në kremtimet në Britani

Ditën e djeshme Ambasada e Republikës së Kosovës organizoi një pritje me rastin e 16 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në pritjen e organizuar...

NDIEJ VS NDJEJ

 Kur një “j” në vend të “i” e ndryshon krejtësisht kuptimin!  Pse gabojmë kaq shumë me këto dy folje?   Para disa kohësh nisa të...

Diaspora redakton Wikipedia-n

Prej 20 shkurtit  Wikimedian-ët e Gjuhës Shqipe kanë nisur një fushatë për redaktimin e gjuhës shqipe në platformën wikipedia. Misioni i kësaj nisme të përbashkët...