Mjekësi

E mërkurë, 29 Mars, 2023
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Mjekësi

Shkencëtari nga Kosova në Amerikë rekomandon dozën e tretë

Të enjten mbrëma Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e...

SHBA/ A do të bëhet vaksina e Covid si ajo e gripit? Përgjigjet mjeku shqiptar

Skënder Murtezani, profesor i mjekësisë klinike në Cornell, New...

Kanada/ Shqiptarja mes 125 njerëzve me ndikim në 2022

Sipërmarrësja shqiptare Anaida Deti është një nga 125 historitë...

Themelohet Bordi Internacional i Federatës Europiane të Mjekëve shqiptarë

Pas një pune dhe angazhimi të gjatë është arritur...

SHBA/ Mjeku shqiptar: Shërimi nga COVID është më problematik se sëmundja

Dr. Pashko Camaj është pedagog në Herbert Lehman College...

Çfarë është Flurona?

Fillimi i vitit 2022 ka sjellë shqetësime të reja...

Gjermani/ Mjekja Ceno: Janë ndaluar grumbullimet, në restorante vetëm me vaksinë

Doktoreshë Marsela Ceno në një lidhje skype për emisionin...

Mjeku shqiptar në Itali: Omicron shtoi rastet por jo shtrimet në spitale

Mjeku shqiptar në Itali, Albert Troci ka folur në...

Gjermania kërkon 200 mijë infermierë, por ndryshon rregullat nga 1 janari 2022

Ambasada gjermane në Shqipëri ka bërë të ditur se...

Britani/ “Një zemër për shqiptarët”, nisma në ndihmë të bashkatdhetarëve

Kristo Papa, mjeku shqiptar që jeton në Londër ka...

Shkencëtari nga Kosova në Amerikë rekomandon dozën e tretë

Të enjten mbrëma Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e...

SHBA/ A do të bëhet vaksina e Covid si ajo e gripit? Përgjigjet mjeku shqiptar

Skënder Murtezani, profesor i mjekësisë klinike në Cornell, New...

Kanada/ Shqiptarja mes 125 njerëzve me ndikim në 2022

Sipërmarrësja shqiptare Anaida Deti është një nga 125 historitë...

Themelohet Bordi Internacional i Federatës Europiane të Mjekëve shqiptarë

Pas një pune dhe angazhimi të gjatë është arritur...

SHBA/ Mjeku shqiptar: Shërimi nga COVID është më problematik se sëmundja

Dr. Pashko Camaj është pedagog në Herbert Lehman College...

Çfarë është Flurona?

Fillimi i vitit 2022 ka sjellë shqetësime të reja...

Gjermani/ Mjekja Ceno: Janë ndaluar grumbullimet, në restorante vetëm me vaksinë

Doktoreshë Marsela Ceno në një lidhje skype për emisionin...

Mjeku shqiptar në Itali: Omicron shtoi rastet por jo shtrimet në spitale

Mjeku shqiptar në Itali, Albert Troci ka folur në...

Gjermania kërkon 200 mijë infermierë, por ndryshon rregullat nga 1 janari 2022

Ambasada gjermane në Shqipëri ka bërë të ditur se...

Britani/ “Një zemër për shqiptarët”, nisma në ndihmë të bashkatdhetarëve

Kristo Papa, mjeku shqiptar që jeton në Londër ka...

Të fundit

Greqi/ Ilir Tsouko prezanton ekspozitën “Life in Limbo” dedikuar emigracionit

Në datat 1 deri më 29 prill 2023, në Galerinë “Space52” në Athinë, artisti vizual shqiptar Ilir Tsouko prezanton ekspozitën e tij të titulluar...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 10 mars në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 10 mars 2023...

Hyri në det për të shpëtuar një fëmijë, humb jetën tragjikisht shqiptari në SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në përpjekje...

“Atdhetari i shtigjeve të lirisë”, monografi për heroin e kombit Xhavit Hazirin!

Në Aachen të Gjermanisë, në prani të shumë bashkëkombësve, u bë promovimi i librit të  Mustafë Krasniqit me titull “Atdhetari i shtigjeve të lirisë”...

SHBA/ Mjeku nga Tepelena që shkëlqen në “Johns Hopkins”

Ardit Fenaj është mjeku shqiptar nga Tepelena që është pjesë e një ndër institucioneve më të rëndësishme biomjekësore në SHBA, “John Hopkins”. Në një...