Mjekësi

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Mjekësi

Çfarë është Flurona?

Fillimi i vitit 2022 ka sjellë shqetësime të reja...

Gjermani/ Mjekja Ceno: Janë ndaluar grumbullimet, në restorante vetëm me vaksinë

Doktoreshë Marsela Ceno në një lidhje skype për emisionin...

Mjeku shqiptar në Itali: Omicron shtoi rastet por jo shtrimet në spitale

Mjeku shqiptar në Itali, Albert Troci ka folur në...

Gjermania kërkon 200 mijë infermierë, por ndryshon rregullat nga 1 janari 2022

Ambasada gjermane në Shqipëri ka bërë të ditur se...

Britani/ “Një zemër për shqiptarët”, nisma në ndihmë të bashkatdhetarëve

Kristo Papa, mjeku shqiptar që jeton në Londër ka...

Gjermani/Shoqata e Mjekëve Shqiptarë përfundon fushatën e I të vaksinimit falas

Këtë fundjave Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani ka...

Itali/ Historia e violinistit shqiptar që ndihmon foshnjat në terapi intensive

Prej dy vitesh, në çdo periudhë Krishtlindjesh, Eugjen Gargjola,...

Itali/ Historia e shqiptares, mjeke familje në Asti

Rozeta Plumbini është mjeke familjare në Asti dhe është...

Britani/ Shqiptarja fiton mes 150 pjesëmarrësve për doktoraturën kundër kancerit

Donika Klenja, është ylli i ri në ngjitje në...

Çfarë është Flurona?

Fillimi i vitit 2022 ka sjellë shqetësime të reja...

Gjermani/ Mjekja Ceno: Janë ndaluar grumbullimet, në restorante vetëm me vaksinë

Doktoreshë Marsela Ceno në një lidhje skype për emisionin...

Mjeku shqiptar në Itali: Omicron shtoi rastet por jo shtrimet në spitale

Mjeku shqiptar në Itali, Albert Troci ka folur në...

Gjermania kërkon 200 mijë infermierë, por ndryshon rregullat nga 1 janari 2022

Ambasada gjermane në Shqipëri ka bërë të ditur se...

Britani/ “Një zemër për shqiptarët”, nisma në ndihmë të bashkatdhetarëve

Kristo Papa, mjeku shqiptar që jeton në Londër ka...

Gjermani/Shoqata e Mjekëve Shqiptarë përfundon fushatën e I të vaksinimit falas

Këtë fundjave Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani ka...

Itali/ Historia e violinistit shqiptar që ndihmon foshnjat në terapi intensive

Prej dy vitesh, në çdo periudhë Krishtlindjesh, Eugjen Gargjola,...

Itali/ Historia e shqiptares, mjeke familje në Asti

Rozeta Plumbini është mjeke familjare në Asti dhe është...

Britani/ Shqiptarja fiton mes 150 pjesëmarrësve për doktoraturën kundër kancerit

Donika Klenja, është ylli i ri në ngjitje në...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...