Udhëtime

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Udhëtime

Itali / Kush udhëton drejt Pisa-s ose Firence-s duhet të regjistrohet online

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” nëpërmjet një njoftimi ka bërë...

Nëse do të udhëtoni drejt Shqipërisë nga Italia, ja masat që duhen respektuar

Ambasada Shqiptare në Itali nëpërmjet nje statusi ne rrjetin...

Rregullat e reja për të udhëtuar drejt Shqipërisë

Përfaqësitë diplomatike shiptare në botë kanë njoftuar për masat...

Prindërit e Rita Orës zgjedhin Ulqinin për pushime

Prindërit e Rita Orës, këngëtares shqiptare me famë botërore...

E konfirmuar/ Austrian Airlines pezullon fluturimet me Shqipërinë

Tirana International Airport ka konfirmuar lajmin se Austrian Airlinës...

Itali/ Media e Vatikanit reportazh për Shqipërinë

Me një fotografi të bukur të Urës së Mesit...

COVID-19 / Austria pezullon fluturimet me Shqipërinë

Ambasada e Austrisë në Tiranë ka bërë me dije...

“New York Times”/ Vendet që duhet të vizitoni, midis tyre Shqipëria dhe Kosova

Gazeta prestigjoze Amerikane, “The New York Times”, ka publikuar...

Rrajca 3 vjet në UNESCO, mrekullia natyrore që tërheq turistë në çdo stinë

Administrata e Zonave te Mbrojtura Elbasan solli sot në...

Destinacione shqiptare / Eksperienca unike në natyrën e Pukës

Nëse jeni në kërkim të vendeve të veçanta të...

Itali / Kush udhëton drejt Pisa-s ose Firence-s duhet të regjistrohet online

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” nëpërmjet një njoftimi ka bërë...

Nëse do të udhëtoni drejt Shqipërisë nga Italia, ja masat që duhen respektuar

Ambasada Shqiptare në Itali nëpërmjet nje statusi ne rrjetin...

Rregullat e reja për të udhëtuar drejt Shqipërisë

Përfaqësitë diplomatike shiptare në botë kanë njoftuar për masat...

Prindërit e Rita Orës zgjedhin Ulqinin për pushime

Prindërit e Rita Orës, këngëtares shqiptare me famë botërore...

E konfirmuar/ Austrian Airlines pezullon fluturimet me Shqipërinë

Tirana International Airport ka konfirmuar lajmin se Austrian Airlinës...

Itali/ Media e Vatikanit reportazh për Shqipërinë

Me një fotografi të bukur të Urës së Mesit...

COVID-19 / Austria pezullon fluturimet me Shqipërinë

Ambasada e Austrisë në Tiranë ka bërë me dije...

“New York Times”/ Vendet që duhet të vizitoni, midis tyre Shqipëria dhe Kosova

Gazeta prestigjoze Amerikane, “The New York Times”, ka publikuar...

Rrajca 3 vjet në UNESCO, mrekullia natyrore që tërheq turistë në çdo stinë

Administrata e Zonave te Mbrojtura Elbasan solli sot në...

Destinacione shqiptare / Eksperienca unike në natyrën e Pukës

Nëse jeni në kërkim të vendeve të veçanta të...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...