Udhëtime

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

Udhëtime

Kukës-Zvicër, Gjermani, Austri, nga maji me 19 euro

Pas testimeve të suksesshme kompania WizzAir uli sot avionët...

Nga sot fluturime direkte nga Rinasi drejt Forlit Itali

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar se duke filluar që...

Udhëtimet drejt Italisë, ja masat e reja që janë vendosur për shqiptarët

Italia zgjati gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të pandemisë...

Destinacione/ Një guidë rreth Shkrelit, në pyllin e gështenjave shekullore

Nga Tirana janë 102 kilometra që mund të përshkohen...

Vaksinë apo Test? Informacion që duhet të dini për fluturimet direkte nga Rinasi

Tirana International Airport ka publikuar të detajuar informacionin për...

Destinacione Shqiptare/ “Bredhi i Sotirës”, libër i hapur botanik

Zona e Mbrojtur “Bredhi i Sotirës”, Monument Natyre i...

Rregullat e reja për pasagjerët që fluturojnë drejt Francës dhe Belgjikës

Pasagjerët që udhëtojnë nga Tirana drejt Francës dhe drejt...

Lumi i Gashit, pasuria shqiptare në UNESCO

Një ndër vendet më të vecanta dhe më pak...

INSTAT/ 37% e shqiptarëve udhëtojnë jashtë vendit për vizita familjare

Turizmi dhe udhëtimet kanë nisur të marrin një trajtë...

Shpella e Haxhi Aliut në Karaburun, destinacion i të apasionuarve pas zhytjes

Ende në ditët e sotme, shpella e Haxhi Aliut...

Kukës-Zvicër, Gjermani, Austri, nga maji me 19 euro

Pas testimeve të suksesshme kompania WizzAir uli sot avionët...

Nga sot fluturime direkte nga Rinasi drejt Forlit Itali

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar se duke filluar që...

Udhëtimet drejt Italisë, ja masat e reja që janë vendosur për shqiptarët

Italia zgjati gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të pandemisë...

Destinacione/ Një guidë rreth Shkrelit, në pyllin e gështenjave shekullore

Nga Tirana janë 102 kilometra që mund të përshkohen...

Vaksinë apo Test? Informacion që duhet të dini për fluturimet direkte nga Rinasi

Tirana International Airport ka publikuar të detajuar informacionin për...

Destinacione Shqiptare/ “Bredhi i Sotirës”, libër i hapur botanik

Zona e Mbrojtur “Bredhi i Sotirës”, Monument Natyre i...

Rregullat e reja për pasagjerët që fluturojnë drejt Francës dhe Belgjikës

Pasagjerët që udhëtojnë nga Tirana drejt Francës dhe drejt...

Lumi i Gashit, pasuria shqiptare në UNESCO

Një ndër vendet më të vecanta dhe më pak...

INSTAT/ 37% e shqiptarëve udhëtojnë jashtë vendit për vizita familjare

Turizmi dhe udhëtimet kanë nisur të marrin një trajtë...

Shpella e Haxhi Aliut në Karaburun, destinacion i të apasionuarve pas zhytjes

Ende në ditët e sotme, shpella e Haxhi Aliut...

Të fundit

Udhëtarët nga Kosova e mbajnë gjallë aeroportin e Kukësit

Pas krizës së fluturimeve në muajt e dimrit, aeroporti i Kukësit është gjallëruar sërish këtë sezon vere – ndërsa mbi 80% e udhëtarëve janë...

eGo Mobile/ Familja Destani nisi sot një erë të re investimesh në Tetovë

Në Tetovë është vënë sot gurëthemeli i një fabrike të re, një investim mbi 150 milion euro i familjes Destani që synon të ketë...

Itali/ Ndahet nga jeta ikona e programeve shkencore “SuperQuark” Piero Angela

Eshtë ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 93-vjecare, gazetari dhe moderatori i njohur italian Piero Angela, imazhi historik i Rait. Për 70 vite...

Radhë në Kakavijë, ministria e Jashtme:Nis kalimi i përshpejtuar në pjesën greke

Në Kakavijë mëngjesi i sotëm ka sjellë një numër të lartë pushuesish, të cilët duan të hyjnë në Shqipëri. Në anën e Greqisë janë krijuar...

“The Times”: TikTok nxit turistët të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se 90 mijë vizitorë nga Britania e Madhe kanë vizituar Shqipërinë në këto shtatë muaj. Rama i referohet medies britanike...