Udhëtime

E hënë, 20 Shtator, 2021
E hënë, 20 Shtator, 2021

Udhëtime

Destinacion shqiptar/ Mrekullia e kanioneve të Erzenit, shumë pranë Tiranës

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit na...

Ulza, destinacioni turistik vetëm 1 orë larg kryeqytetit

Qyteza e Ulzës vetëm 1 orë e 10 minuta...

Corriere: Shqipëria është kthyer në destinacion turistik për italianët

Media italiane “Corriere.it” në rubrikën dedikuar udhëtimeve i ka...

Ekspertët e udhëtimeve u rekomandojnë Shqipërinë turistëve britanikë

Pushimet e britanikëve janë bërë të pasigurta në mes...

Destinacione shqiptare/ Mali me Gropa, një tur ndryshe në Tiranë

Mali me Gropa është një nga fenomenet e rralla...

Mediat çeke: Shqipëria mundësi të pafundme për turizëm

Nga shëtitjet në bregdet me limane të fshehur në...

Faqja e njohur: Ja 17 plazhet më të mira në Shqipëri që duhen vizituar

Faqa e njohur family destinations guide ka folur për plazhet e...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Zi: Shërim, freski dhe aventurë pranë Gramshit

Me këtë liqen të fshehur akullnajor, qyteti pak i...

Butrinti, destinacioni i mbi 10 mijë turistëve në 6 muajt e parë të 2021

Qyteti antik i Butrintit, 20 km larg Sarandës, vijon...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Batllavës, bukuri natyrore kosovare

Liqeni i Batllavës ndodhet në territorin e Komunës së...

Destinacion shqiptar/ Mrekullia e kanioneve të Erzenit, shumë pranë Tiranës

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit na...

Ulza, destinacioni turistik vetëm 1 orë larg kryeqytetit

Qyteza e Ulzës vetëm 1 orë e 10 minuta...

Corriere: Shqipëria është kthyer në destinacion turistik për italianët

Media italiane “Corriere.it” në rubrikën dedikuar udhëtimeve i ka...

Ekspertët e udhëtimeve u rekomandojnë Shqipërinë turistëve britanikë

Pushimet e britanikëve janë bërë të pasigurta në mes...

Destinacione shqiptare/ Mali me Gropa, një tur ndryshe në Tiranë

Mali me Gropa është një nga fenomenet e rralla...

Mediat çeke: Shqipëria mundësi të pafundme për turizëm

Nga shëtitjet në bregdet me limane të fshehur në...

Faqja e njohur: Ja 17 plazhet më të mira në Shqipëri që duhen vizituar

Faqa e njohur family destinations guide ka folur për plazhet e...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Zi: Shërim, freski dhe aventurë pranë Gramshit

Me këtë liqen të fshehur akullnajor, qyteti pak i...

Butrinti, destinacioni i mbi 10 mijë turistëve në 6 muajt e parë të 2021

Qyteti antik i Butrintit, 20 km larg Sarandës, vijon...

Destinacione shqiptare/ Liqeni i Batllavës, bukuri natyrore kosovare

Liqeni i Batllavës ndodhet në territorin e Komunës së...

Të fundit

Turistë polakë në malin e Tomorrit

Turistë polakë iu ngjitën malit të Tomorrit në një guidë të gjatë turistike me ndihmën e operatorëve turistikë lokalë të Beratit. Lajmi bëhet i ditur...

Gjermani / Lazim Destani në takimin tradicional letrar “Azem Shkreli”

Sot në Dyseldorf u mbajt Takimi Tradicional Letrar “Azem Shkreli”. Nën organizimin e Lidhjes së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Gjermani ky manifestim...

Kujtime nga jeta dhe veprimtaria e tij e Pino Cacozza në muajin e tij të lindjes

Federata e Shoqatave Arbëreshe (FAA) kujtoi në muajin e tij të lindjes arbëreshin Pino Cacozza. U zgjodh pikërisht kolegji ku Cacozza studioi, “Shën Adrian” për...

Kosovë-Shqipëri, drejt mbledhjes së shtatë të dy qeverive

Qeveritë e Kosovës e Shqipërisë pritet të mbajnë mbledhjen e shtatë të përbashkët në Prishtinë, këtë vit, pas të gjashtës në Tiranë në 2...

Në punë me pasaportë vaksinimi/ Italia e bën me detyrim si në shtet dhe privat

Nga 15 tetori, Italia do të kërkojë pasaportë vaksinimi për të gjithë punonjës si në sektorin shtetëror ashtu edhe atë privat. administrata publike është...