Galeri

E mërkurë, 8 Shkurt, 2023
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Galeri

Foto Dite/ Duke festuar ditën e flamurit në Çikago 1982

Nëntori ka qenë gjithmonë një muaj shumë domethënës për...

Foto dite/ Fan S. Noli dhe Luigj Gurakuqi në Bari viti 1925

Kjo është një fotografi historike pasi është fotografia  e...

Foto dite/ Një çift shqiptar në ditën e martesë së tyre në SHBA në vitin 1920

Emigrantët e parë shqiptarë në SHBA u përpoqën të...

Foto Dite/Komuniteti shqiptar në festivalin rajonal të Emigrantëve në Argjentinë

Këtë të shtunë dhe të diel në Argjentinë është...

Dhoma e Biznesit të Diasporës organizon Samitin e Tretë të Grave të Biznesit

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare në partneritet me Qendrën për...

Foto Dite/ Rita Ora ndez sheshin ‘Skënderbej’, e veshur me flamurin kuqezi

Rita Ora ka dhuruar një koncert madhështor dje në...

Foto Dite/ Studente e Universitetit të Uashingtonit me kostum shqiptar  

Studiuesja amerikane Blanche Payne i ka dedikuar jetën e...

Foto Dite/ Nga ceremonia e hapjes së Ambasadës së parë Amerikane në Tiranë 1922

Më 28 korrik 1922, u vendosën marrëdhëniet diplomatike midis...

Foto Dite/ Dasmë shqiptare në Bagnoo, New South Wales, Australi, në vitin 1944.

Një dasmë shqiptare në Bagnoo, New South Wales, Australi,...

Foto dite/ Komunitetit shqiptar në Melburn, Australi, fund viteve 1940

Grup i komunitetit shqiptar jashtë "Trades Hall" në Melburn,...

Foto Dite/ Duke festuar ditën e flamurit në Çikago 1982

Nëntori ka qenë gjithmonë një muaj shumë domethënës për...

Foto dite/ Fan S. Noli dhe Luigj Gurakuqi në Bari viti 1925

Kjo është një fotografi historike pasi është fotografia  e...

Foto dite/ Një çift shqiptar në ditën e martesë së tyre në SHBA në vitin 1920

Emigrantët e parë shqiptarë në SHBA u përpoqën të...

Foto Dite/Komuniteti shqiptar në festivalin rajonal të Emigrantëve në Argjentinë

Këtë të shtunë dhe të diel në Argjentinë është...

Dhoma e Biznesit të Diasporës organizon Samitin e Tretë të Grave të Biznesit

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare në partneritet me Qendrën për...

Foto Dite/ Rita Ora ndez sheshin ‘Skënderbej’, e veshur me flamurin kuqezi

Rita Ora ka dhuruar një koncert madhështor dje në...

Foto Dite/ Studente e Universitetit të Uashingtonit me kostum shqiptar  

Studiuesja amerikane Blanche Payne i ka dedikuar jetën e...

Foto Dite/ Nga ceremonia e hapjes së Ambasadës së parë Amerikane në Tiranë 1922

Më 28 korrik 1922, u vendosën marrëdhëniet diplomatike midis...

Foto Dite/ Dasmë shqiptare në Bagnoo, New South Wales, Australi, në vitin 1944.

Një dasmë shqiptare në Bagnoo, New South Wales, Australi,...

Foto dite/ Komunitetit shqiptar në Melburn, Australi, fund viteve 1940

Grup i komunitetit shqiptar jashtë "Trades Hall" në Melburn,...

Të fundit

I shpëtuan tërmetit/Mundësit e Kosovës heronj, ndihmojnë njerëzit nën rrënoja

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Turqinë, e ka përjetuar edhe ekipi i mundjes nga Kosova. Ekipi i të rinjve gjendej në Turqi për...

Fenomeni “Barbara” godet Greqinë, dëbora arrin në qëndrën e Athinës.

Meteorologët paralajmërojnë për vijimin e fenomeneve edhe ditën e sotme ndërsa mekanizmi shtetëror është aktibizuar në maksimum, duke marrë një sërë.masash drastike. Në shumë...

Kryetari i Komunë së Tuzit takim me komunitetin shqiptar në New York

Vetëm katër javë më parë se të mbahen zgjedhjet lokale në Komunën e Tuzit-Mal të zi, të shtunën më datën 4 shkurt në sallën...

Britani/ Dirigjenti shqiptar drejton Filarmoninë e Londrës në një koncert unik

Bashkohuni me Filarmoninë e Qytetit të Londrës në një udhëtim nëpër disa nga pjesët më të dashura të muzikës klasike nga Debussy, Saint-Saens dhe...

Gratë e Shqipërisë në Itali, mikpritje, integrim, perspektivë

Ditën e mërkurë me datë 15 shkurt në orën 15.30 salla “Aldo Cossu” e Pallatit Ateneo të Universitetit të Barit “Aldo Moro”, do të...