Galeri

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Galeri

Foto dite/ Dje, në inaugurimin e Shkollës së Gjuhës Shqipe në Bari

Pas muajt të tërë përgatitje dje ka çelur dyert...

Foto dite/Ushtarë shqiptarë me veshje tradicionale në Koblarë në vitet 1917-1918

Kjo fotografi e cila gjendet në Bibliotekën e Kongresit...

Foto dite/ Protesta e komunitetit shqiptar sot në New York

Qindra shqiptarë kanë protestuar para disa orësh para Konsullatës...

Foto Dite/ Kremtimi i të vjelave në komunitetin shqiptar në Karakurt, Ukrainë

Pjesëtarë të komunitetit shqiptar në Karakurt të Ukrainës duke...

Viti 1989/ Letra origjinale e Nënë Terezës, ku kërkon të vizitojë Shqipërinë

Letra origjinale e Nënë Terezës drejtuar presidentit të Shqipërisë,...

Foto dite/ Bar “Shqjpëria” në Horën e Arbëreshëve

Bar "Shqjpëria" në Horën e Arbëreshëve ka qenë një...

Foto Dite/ Shqiptarët e Kroacisë te Arbëreshët, vizitë te “Vëllezërit e gjakut”

Përfaqësues të komunitetit shqiptarë në Kroaci kanë zhvilluar një...

Foto dite/ Viti 1920 dhe kartolina e mirënjohjes shqiptare ndaj SHBA-ve

Spiridon Ilo, një nga 40 firmëtarët e pavarësisë së...

Foto Dite/ Në Festivalin e Ballkanit në Izmir

Kultura shqiptare është përfaqësuar me dy ansamble në festivali...

Një ekspozitë në 160-vjetorin e lindjes së albanologut Theodor Ippen

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë i kushtoi ditën e mërkurë...

Foto dite/ Dje, në inaugurimin e Shkollës së Gjuhës Shqipe në Bari

Pas muajt të tërë përgatitje dje ka çelur dyert...

Foto dite/Ushtarë shqiptarë me veshje tradicionale në Koblarë në vitet 1917-1918

Kjo fotografi e cila gjendet në Bibliotekën e Kongresit...

Foto dite/ Protesta e komunitetit shqiptar sot në New York

Qindra shqiptarë kanë protestuar para disa orësh para Konsullatës...

Foto Dite/ Kremtimi i të vjelave në komunitetin shqiptar në Karakurt, Ukrainë

Pjesëtarë të komunitetit shqiptar në Karakurt të Ukrainës duke...

Viti 1989/ Letra origjinale e Nënë Terezës, ku kërkon të vizitojë Shqipërinë

Letra origjinale e Nënë Terezës drejtuar presidentit të Shqipërisë,...

Foto dite/ Bar “Shqjpëria” në Horën e Arbëreshëve

Bar "Shqjpëria" në Horën e Arbëreshëve ka qenë një...

Foto Dite/ Shqiptarët e Kroacisë te Arbëreshët, vizitë te “Vëllezërit e gjakut”

Përfaqësues të komunitetit shqiptarë në Kroaci kanë zhvilluar një...

Foto dite/ Viti 1920 dhe kartolina e mirënjohjes shqiptare ndaj SHBA-ve

Spiridon Ilo, një nga 40 firmëtarët e pavarësisë së...

Foto Dite/ Në Festivalin e Ballkanit në Izmir

Kultura shqiptare është përfaqësuar me dy ansamble në festivali...

Një ekspozitë në 160-vjetorin e lindjes së albanologut Theodor Ippen

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë i kushtoi ditën e mërkurë...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...