COVID-19

E mërkurë, 12 Maj, 2021
E mërkurë, 12 Maj, 2021

COVID-19

Ambasada Shqiptare në Sofje njofton rregullat e reja për të udhëtuar në Bullgari

Në kuadër të masave anti-COVID Autoritetet shëndetësore bullgare kanë...

Bota po fillon të “hapet”, shumë vende lehtësojnë masat e anti-COVID

Në të gjithë botën ditëve të fundit po vihet...

Kanada/ Mimoza Guxo: Të jesh infermiere në kohë pandemie 

Prej më shumë se njëzetë vitesh, Mimoza Guxo ushtron...

Këshilli shqiptaro-amerikan dorëzon ndihma në Maqedoninë e Veriut

Këshilli Shqiptaro-Amerikan, me seli në New York, vijon me...

Gjermani, mjeku Drilon Çupi: Jo më test negativ për ata që vijnë nga Shqipëria

Drilon Çupi, specialist i mjekësisë interne dhe urgjencës në...

Radhë në Rrugën e Kombit, qytetarët e Kosovës nisen drejt Shqipërisë

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të kenë Shqipërinë, destinacionin kryesor...

Franca vendos karantinë të detyrueshme për shtatë vende të tjera

Udhëtarët nga shtatë vende të tjera, përfshirë Turqinë, do...

Gjermania heq Shqipërinë si zonë rreziku, ja çfarë ndryshon nga 9 maji

Gjermania që prej 9 majit nuk e kategorizon më...

Greqi/ Ambasadorja lobon për lehtësimin e lëvizjes në kufirin me Shqipërinë

Lehtësimi i lëvizjes në pikat e përbashkëta të kalimit...

Gjermani/ Lehtësime për të vaksinuarit dhe shëruarit nga COVID-19

Pas Bundestagut dhe Këshilli Federal gjerman miratoi kërkesën e...

Ambasada Shqiptare në Sofje njofton rregullat e reja për të udhëtuar në Bullgari

Në kuadër të masave anti-COVID Autoritetet shëndetësore bullgare kanë...

Bota po fillon të “hapet”, shumë vende lehtësojnë masat e anti-COVID

Në të gjithë botën ditëve të fundit po vihet...

Kanada/ Mimoza Guxo: Të jesh infermiere në kohë pandemie 

Prej më shumë se njëzetë vitesh, Mimoza Guxo ushtron...

Këshilli shqiptaro-amerikan dorëzon ndihma në Maqedoninë e Veriut

Këshilli Shqiptaro-Amerikan, me seli në New York, vijon me...

Gjermani, mjeku Drilon Çupi: Jo më test negativ për ata që vijnë nga Shqipëria

Drilon Çupi, specialist i mjekësisë interne dhe urgjencës në...

Radhë në Rrugën e Kombit, qytetarët e Kosovës nisen drejt Shqipërisë

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të kenë Shqipërinë, destinacionin kryesor...

Franca vendos karantinë të detyrueshme për shtatë vende të tjera

Udhëtarët nga shtatë vende të tjera, përfshirë Turqinë, do...

Gjermania heq Shqipërinë si zonë rreziku, ja çfarë ndryshon nga 9 maji

Gjermania që prej 9 majit nuk e kategorizon më...

Greqi/ Ambasadorja lobon për lehtësimin e lëvizjes në kufirin me Shqipërinë

Lehtësimi i lëvizjes në pikat e përbashkëta të kalimit...

Gjermani/ Lehtësime për të vaksinuarit dhe shëruarit nga COVID-19

Pas Bundestagut dhe Këshilli Federal gjerman miratoi kërkesën e...

Të fundit

Dua Lipa vlerësohet me dy trofe në “Brit Awards”

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka fituar dy çmime në ‘Brits Awards 2021’, ajo ka fituar çmimin për “Albumin më të mirë” dhe “Best Solo...

Turqi/ Ambasada: Gati pasaportat dhe kartat ID për aplikime në këto data

Konsullata e Përgjithshme në Stamboll njofton të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë aplikuar për pasaporta dhe karta ID nga data 5 prill deri më...

Itali/ Artistja shqiptare: Alpet e vendlindjes, inspirim për punën time

Guximi dhe këmbngulja i dhanë emrin dhe profesionin që ka sot. Për Alketa Bercaj Delishaj të bërit art është simbolizim, shenjë e fortë identifikimi...

Kroaci/ Shqipëria me medalje ari dhe argjendi në Kampionatit Ballkanik të boksit

Nën drejtimin e trajnerëve Zef Gjoni, Sead Bushati dhe Lazarin Vila, Shqipëria ka mundur që të sigurojë 5 medalje, 2 ari dhe 3 argjendi. Në...

Greqi/ Konsullata Shqiptare në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme në Selanik bën të ditur se kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për aplikimet e bëra deri më datën 16...