COVID-19

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

COVID-19

Krishtlindje në pandemi, Komisioni Europian shpall kufizimet për festën

Të mërkurën Komisioni Europian do të publikojë udhëzimet e...

Bullgaria mbyll kufirin më 1 dhjetor, ja masat që përfshijnë dhe Shqipërinë

Bullgaria ka vendosur të mbyllë përkohësisht kufirin e saj...

Një restorant arbëresh në zemër të Palermos

Në "Piazza Bologni", pjesa kryesore e qendrës historike të...

Greqia zgjat afatet, kufiri qëndron i mbyllur deri më 14 dhjetor

Qeveria greke ka vendosur të zgjasë kufizimet e përkohshme...

Italia miraton paketën e katërt të ndihmës financiare për bizneset

Italia ka miratuar paketën e katërt të ndihmës për...

Greqia në lockdown?! Mitsotakis: Do të bëjmë Krishtlindje ndryshe sivjet

Vendimi i qeverisë greke për heqjen ose jo të...

Foto dite/ 28 nëntori i mjekëve shqiptarë në spitalin COVID

Një urim të veçantë përcollën sot mjekët dhe infermierët...

Mali i Zi në “lockdown”, i dyti në Europë për numrin e infeksioneve

Mali i Zi është zgjuar në "lockdown" këtë fundjavë,...

COVID-19, Gjermania zgjat bllokimin e pjesshëm në të gjithë vendin

Bllokimi i pjesshëm i Gjermanisë për të parandaluar përhapjen...

Shqiptarët në Selanik bëhen bashkë në një nismë humanitare

Shqiptarët në Selanik, Greqi kanë ndërmarrë një nismë humanitare...

Krishtlindje në pandemi, Komisioni Europian shpall kufizimet për festën

Të mërkurën Komisioni Europian do të publikojë udhëzimet e...

Bullgaria mbyll kufirin më 1 dhjetor, ja masat që përfshijnë dhe Shqipërinë

Bullgaria ka vendosur të mbyllë përkohësisht kufirin e saj...

Një restorant arbëresh në zemër të Palermos

Në "Piazza Bologni", pjesa kryesore e qendrës historike të...

Greqia zgjat afatet, kufiri qëndron i mbyllur deri më 14 dhjetor

Qeveria greke ka vendosur të zgjasë kufizimet e përkohshme...

Italia miraton paketën e katërt të ndihmës financiare për bizneset

Italia ka miratuar paketën e katërt të ndihmës për...

Greqia në lockdown?! Mitsotakis: Do të bëjmë Krishtlindje ndryshe sivjet

Vendimi i qeverisë greke për heqjen ose jo të...

Foto dite/ 28 nëntori i mjekëve shqiptarë në spitalin COVID

Një urim të veçantë përcollën sot mjekët dhe infermierët...

Mali i Zi në “lockdown”, i dyti në Europë për numrin e infeksioneve

Mali i Zi është zgjuar në "lockdown" këtë fundjavë,...

COVID-19, Gjermania zgjat bllokimin e pjesshëm në të gjithë vendin

Bllokimi i pjesshëm i Gjermanisë për të parandaluar përhapjen...

Shqiptarët në Selanik bëhen bashkë në një nismë humanitare

Shqiptarët në Selanik, Greqi kanë ndërmarrë një nismë humanitare...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...