COVID-19

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

COVID-19

Londër/ Mjeku Adrian Fandi: Mos përdorni dr. Google, kujdes me antibiotikët

Europa është në një situatë të re ku pjesa...

Mali i Zi me masa të reja, vendos kufizime në kufirin me Shqipërinë

Autoritetet kufitare të Malit të Zi kanë vendosur që...

COVID-19/ Bullgaria ashpërson masat deri më 21 dhjetor

Bullgaria do të mbyllë shkollat, restorantet, qendrat tregtare dhe...

Europa “nën pushtetin” e COVID, qeveritë marrin masat për festat e fundvitit

Europa ndodhert në valën e dytë të koronavirusit, teksa...

Greqia “nuk hapet” më 1 dhjetor, shtyn afatin e lockdown

Zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas bën të ditur...

COVID-19/ Epidemiologu shqiptar në SHBA: Kjo është luftë biologjike

COVID-19 do të qëndrojë gjatë mes nesh thotë epidemiologu...

Mjeku shqiptar në Oksford: Avantazhet e vaksinës së Universitetit

Prodhimi i vaksinës së prodhuar nga Universiteti i Oksfordit...

Ambasada gjermane rihap sektorin e vizave dhe pasaportave

Ambasada gjermane në Tiranë njoftoi qytetarët se prej kësaj...

SHBA/ Mjekët shqiptarë dhurojnë pajisje për spitalin rajonal në Korçë

Mjekët e shoqatës "Albanians Fighting Cancer" në Shtetet e...

Londër/ Mjeku shqiptar Adrian Fandi: Hiqni dorë nga trajtimi me antibiotikë

Mjeku shqiptar i urgjencës në Londër, Adrian Fandi ka...

Londër/ Mjeku Adrian Fandi: Mos përdorni dr. Google, kujdes me antibiotikët

Europa është në një situatë të re ku pjesa...

Mali i Zi me masa të reja, vendos kufizime në kufirin me Shqipërinë

Autoritetet kufitare të Malit të Zi kanë vendosur që...

COVID-19/ Bullgaria ashpërson masat deri më 21 dhjetor

Bullgaria do të mbyllë shkollat, restorantet, qendrat tregtare dhe...

Europa “nën pushtetin” e COVID, qeveritë marrin masat për festat e fundvitit

Europa ndodhert në valën e dytë të koronavirusit, teksa...

Greqia “nuk hapet” më 1 dhjetor, shtyn afatin e lockdown

Zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas bën të ditur...

COVID-19/ Epidemiologu shqiptar në SHBA: Kjo është luftë biologjike

COVID-19 do të qëndrojë gjatë mes nesh thotë epidemiologu...

Mjeku shqiptar në Oksford: Avantazhet e vaksinës së Universitetit

Prodhimi i vaksinës së prodhuar nga Universiteti i Oksfordit...

Ambasada gjermane rihap sektorin e vizave dhe pasaportave

Ambasada gjermane në Tiranë njoftoi qytetarët se prej kësaj...

SHBA/ Mjekët shqiptarë dhurojnë pajisje për spitalin rajonal në Korçë

Mjekët e shoqatës "Albanians Fighting Cancer" në Shtetet e...

Londër/ Mjeku shqiptar Adrian Fandi: Hiqni dorë nga trajtimi me antibiotikë

Mjeku shqiptar i urgjencës në Londër, Adrian Fandi ka...

Të fundit

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Tekstet mësimore për Diasporën, komisioni diskuton paketën e dokumenteve

Paketa e dokumenteve dhe proçedurat e zhvillimit të konkursit të teksteve mësimore për Diasporën ka qenë pjesë e diskutimit të Komisionit të përbashkët të...

Vetëdeklarimi i adresës për shtetasit shqiptarë jashtë vendit, ja proçedura

Shërbimi për vetëdeklarimin e adresës për shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit është gati dhe shumë shqiptarë do të mund të përfitojnë nga shërbimet...