Emigrim

E premte, 9 Qershor, 2023
E premte, 9 Qershor, 2023

Emigrim

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 26 maj në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që...

Greqi/ Humb jetën në aksident tragjik futbollisti 18 vjeçar shqiptar

Ditën e djeshme ka humbur jetën në një aksident...

Ismail Qemal Vlora ngriti Flamurin Kombëtar në mes të Staten Island

    Në një të shtunë të bukur dhe historike në...

Mijëra shqiptar morën pjesë në Ditën e Trashëgimisë Shqiptare në Westchester

Në “Kensico Dam Plaza”, Qendra “Nënë Tereza” e Famullisë...

SHBA/ Një rrugë në Masaçustes do të mbajë emrin e Gjergj Kastriot Skënderbeut

Festivali i Kulturës Shqiptare feston 40 vjetorin. Ky jubile...

“Ismail Qemali”, ati themeltar i shtetit modern shqiptar nderohet në New York

"Ismail Qemali" perjetësohet në emrin e një rrugë në...

Kanada/Ambasadori shqiptar Ermal Muça shpallet “Ambasadori i Vitit”

Ambasadori shqiptar në Kanada Ermal Muça është shpallur “Ambasadori...

Kanada/Aktivistja shqiptare fiton rastin kundër Ministrisë së Mjedisit në Kosovë

Shpresa Loshaj aktiviste dhe përkrahëse e komunitetit shqiptar në...

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari

Alfons Kola është 33-vjeçari shqiptar i vrarë me thikë...

Tre breza tek Vatra! Emocion dhe krenari…, “50-vjet nga Revolta e Spaçit”

Bronx NY(27 maj 2023): Këtë vit Federata Pan-Shqiptare e...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 26 maj në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që...

Greqi/ Humb jetën në aksident tragjik futbollisti 18 vjeçar shqiptar

Ditën e djeshme ka humbur jetën në një aksident...

Ismail Qemal Vlora ngriti Flamurin Kombëtar në mes të Staten Island

    Në një të shtunë të bukur dhe historike në...

Mijëra shqiptar morën pjesë në Ditën e Trashëgimisë Shqiptare në Westchester

Në “Kensico Dam Plaza”, Qendra “Nënë Tereza” e Famullisë...

SHBA/ Një rrugë në Masaçustes do të mbajë emrin e Gjergj Kastriot Skënderbeut

Festivali i Kulturës Shqiptare feston 40 vjetorin. Ky jubile...

“Ismail Qemali”, ati themeltar i shtetit modern shqiptar nderohet në New York

"Ismail Qemali" perjetësohet në emrin e një rrugë në...

Kanada/Ambasadori shqiptar Ermal Muça shpallet “Ambasadori i Vitit”

Ambasadori shqiptar në Kanada Ermal Muça është shpallur “Ambasadori...

Kanada/Aktivistja shqiptare fiton rastin kundër Ministrisë së Mjedisit në Kosovë

Shpresa Loshaj aktiviste dhe përkrahëse e komunitetit shqiptar në...

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari

Alfons Kola është 33-vjeçari shqiptar i vrarë me thikë...

Tre breza tek Vatra! Emocion dhe krenari…, “50-vjet nga Revolta e Spaçit”

Bronx NY(27 maj 2023): Këtë vit Federata Pan-Shqiptare e...

Të fundit

Shkolla “Gjuha Jonë”  në Philadelphia kremton mbylljen e vitit mësimor

4 Qershori 2023 nuk mund të konsiderohej për gjithë komunitetin shqiptar të Filadelfias thjesht si Dita e mbylljes së vitit mësimor 2022-2023 në shkollën...

Je në Prishtinë? Mos e humb prezantimin e Abetares Mbarëkombëtare

Me moton “Libri triumfon” ditën e djeshme është çelur edicioni i 23-të i Panairit të Librit në Prishtinë . Një aktivitet ku është paralajmëruar të...

Takim me kryesinë e “Shkollës Shqipe” në Zvicër

Në prag të përfundimit të vitit shkollor 2022/2023, të mësimit shqip në Zvicër  sot  në mjediset e Ambasadës së Shqipërisë u organizua një takim...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 26 maj në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 26 maj 2023...

Biznes përtej kufijve, njihemi me praktikat e të bërit biznes në Greqi

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare në bashkëpunim me Kreston Albania, zhvilluan takimin e dytë të ciklit “Doing business across borders”. Këtë takim tema...