Emigrim

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

Emigrim

Austri/ Klubit i Librit Shqip “Dora” shpall fituesin e garës “Krijuesi i Vogёl”

Gara e krijimeve artistike “Krijuesi i Vogёl”, njё organizim...

Kanada/ Shqiptarja Kozeta Izeti: Bizeneset e vogla janë në vështirësi financiare

Kozeta Izeti jeton në Kanada prej vitit 2000 dhe...

Një shqiptare në Uruguai/ Rrëfimi i Katerinës, nga gazetaria në sipërmarrje

Dhjetë vite më parë pas përfundimit të studimeve për...

Tre dekada pas Dhjetorit të 1990, dhe ikjes masive e shqiptarëve drejt Italisë

Tridhjetë vjet pas revoltës së studentëve shqiptarë dhe udhëtimit...

Suedi/ Ruajtja e identitetit kombëtar përmes mësimit të gjuhës shqipe

Fatmire Ismaili Bunjaku mësuese e Gjuhës Shqipe në Göteborg...

SHBA/ Webinar për festat e Pavarësisë: Liria vjen në forma të ndryshme

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në SHBA ka organizuar një webinar që...

Itali/ “Shqiponjat e Mëndafshta” pjesë e takimit të rëndësishëm mbi emigrimin

Shoqata shqiptare në Itali "Le Aquile Di Seta" (Shqiponjat...

Mes më të suksesshmëve, “Forbes” fut në listë dhe shqiptarin Premtim Gjonbalaj

Revista prestigjioze "Forbes" ka renditur shqiptaro-amerikanin Premtim Gjonbalaj në...

Historia e sopranos shqiptare, nga shitja e qumështit në skenat botërore

Elbenita Kajtazi është njëra ndër sopranot më të mira...

Hapen 6 zyrat të reja për dokumentet biometrike jashtë Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka bërë të ditur...

Austri/ Klubit i Librit Shqip “Dora” shpall fituesin e garës “Krijuesi i Vogёl”

Gara e krijimeve artistike “Krijuesi i Vogёl”, njё organizim...

Kanada/ Shqiptarja Kozeta Izeti: Bizeneset e vogla janë në vështirësi financiare

Kozeta Izeti jeton në Kanada prej vitit 2000 dhe...

Një shqiptare në Uruguai/ Rrëfimi i Katerinës, nga gazetaria në sipërmarrje

Dhjetë vite më parë pas përfundimit të studimeve për...

Tre dekada pas Dhjetorit të 1990, dhe ikjes masive e shqiptarëve drejt Italisë

Tridhjetë vjet pas revoltës së studentëve shqiptarë dhe udhëtimit...

Suedi/ Ruajtja e identitetit kombëtar përmes mësimit të gjuhës shqipe

Fatmire Ismaili Bunjaku mësuese e Gjuhës Shqipe në Göteborg...

SHBA/ Webinar për festat e Pavarësisë: Liria vjen në forma të ndryshme

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në SHBA ka organizuar një webinar që...

Itali/ “Shqiponjat e Mëndafshta” pjesë e takimit të rëndësishëm mbi emigrimin

Shoqata shqiptare në Itali "Le Aquile Di Seta" (Shqiponjat...

Mes më të suksesshmëve, “Forbes” fut në listë dhe shqiptarin Premtim Gjonbalaj

Revista prestigjioze "Forbes" ka renditur shqiptaro-amerikanin Premtim Gjonbalaj në...

Historia e sopranos shqiptare, nga shitja e qumështit në skenat botërore

Elbenita Kajtazi është njëra ndër sopranot më të mira...

Hapen 6 zyrat të reja për dokumentet biometrike jashtë Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka bërë të ditur...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...