Emigrim

E diel, 1 Tetor, 2023
E diel, 1 Tetor, 2023

Emigrim

Ligji për asistencën sociale/ Pse po hiqet bonusi i bebeve që lindin jashtë?

Komisioni për Çështjet Ligjore diskutoi sot për shtesat e...

I 12-të në historinë e Shqipërisë/ Nis Censi i Popullsisë dhe Banesave 2023

Censi i Popullsisë dhe Banesave 2023, nisi zyrtarisht sot,...

SHBA/ “Hirësimi i Nikodhimit: Bashkimi për Kishën dhe Komunitetin Shqiptar”

Arkimandriti Nikodhim është Peshkopi i Bostonit dhe i Kryedioqezës...

Britania shtrenjton vizat e leje qëndrimet, ndryshimet aplikohen nga 4 tetori

Ministria e brendshme britanike ka rritur tarifat për marrjen...

Aldona Doku, talenti shqiptar që punon për Donatella Versace

Aldona Doku është rritur ne Athinë, por më pas...

Komuna e Dibrës shpall “Qytetar Nderi”, këngëtarin Haxhi Maqellara

Në aktivitetin e rradhës në Komunën e Dibrës bëhet...

“Traditat tona” në festivalin Ndërkombëtar të Kulturës dhe Traditës në Patra

Në Patra të Greqisë është mbajtur ditën e hënë...

Arsitea Litou, balerina shqiptare në garë për këshillin Bashkiak të Janinës

Më 8 tetor në Greqi do të zhvillohen zgjedhjet...

Bien plikimet për azil në qershor në BE, e preferuar mbetet Britania

Aplikimet e shtetasve shqiptarë për azil në vendet e...

SHBA/ Vedat Gashi, një nga liderët më me ndikim të Westchester

“Gashi – një refugjat politik nga Kosova – u...

Ligji për asistencën sociale/ Pse po hiqet bonusi i bebeve që lindin jashtë?

Komisioni për Çështjet Ligjore diskutoi sot për shtesat e...

I 12-të në historinë e Shqipërisë/ Nis Censi i Popullsisë dhe Banesave 2023

Censi i Popullsisë dhe Banesave 2023, nisi zyrtarisht sot,...

SHBA/ “Hirësimi i Nikodhimit: Bashkimi për Kishën dhe Komunitetin Shqiptar”

Arkimandriti Nikodhim është Peshkopi i Bostonit dhe i Kryedioqezës...

Britania shtrenjton vizat e leje qëndrimet, ndryshimet aplikohen nga 4 tetori

Ministria e brendshme britanike ka rritur tarifat për marrjen...

Aldona Doku, talenti shqiptar që punon për Donatella Versace

Aldona Doku është rritur ne Athinë, por më pas...

Komuna e Dibrës shpall “Qytetar Nderi”, këngëtarin Haxhi Maqellara

Në aktivitetin e rradhës në Komunën e Dibrës bëhet...

“Traditat tona” në festivalin Ndërkombëtar të Kulturës dhe Traditës në Patra

Në Patra të Greqisë është mbajtur ditën e hënë...

Arsitea Litou, balerina shqiptare në garë për këshillin Bashkiak të Janinës

Më 8 tetor në Greqi do të zhvillohen zgjedhjet...

Bien plikimet për azil në qershor në BE, e preferuar mbetet Britania

Aplikimet e shtetasve shqiptarë për azil në vendet e...

SHBA/ Vedat Gashi, një nga liderët më me ndikim të Westchester

“Gashi – një refugjat politik nga Kosova – u...

Të fundit

Mirënjohje nga emigrantët shqiptarë për ambasadoren e kryebashkiakun e Athinës

Kjo histori e veçantë, jo aktuale e megjithatë koherente ka mjaft arsye të shpaloset në detaje, madje jo kur ndodhi, por pikërisht sot. Ndërsa...

Lamtumirë At Arthur Liolin

Me hidhërim e mora lajmin e ikjes nga kjo botë të At Arthur Liolinit. Iku në qiell një Shenjt.  E kishim takuar disa herë...

Ndahet nga jeta At Arthur Liolini, kancelar i Kishës Ortodokse Shqiptare në SHBA

At Arthur Liolini, kancelar i Kishës Ortodokse Shqiptare në SHBA, ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare. Lajmi është publikuar nga Mitropolia e Shenjtë në...

Zvicër/ “Një varg, një këngë, një tufë lule për Dritëroin”

Ky është titulli i aktivitetit me nxënësit e Shkollës Shqipe në Zvicër i cili do të mbahet në datën 1 tetor . Një event...

Itali/ Edicioni i II i paradës së kostumeve dhe muzikës tradicionale shqiptare

Më 23 shtator, Qendra Kulturore Artistike Shqiptare “Margarita Xhepa" rreth orës 15:00', për të dytin vit radhazi të këtij aktiviteti të madh, hapi paradën...