Shoqata

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

Shoqata

SHBA / “Vatra” e Floridës në kohën e koronavirusit

Shoqata “Vatra” ka vijuar aktivitetin e saj edhe pse...

Austri / Vjena nderon me çmimin “Ambasador i Paqes“ publiçistin Hazir Mehmetin

Bashkia e Vjenës ka nderuar me titullin “Ambasadorë të...

Gjermani / Fondacioni “Besa” ndihma për vendlindjen

Ilir Seferi nga fondacioni "Besa" në Bavari...

SHBA / Policët shqiptarë në New York 5 vite të bashkuar nën emrin “Illyria’

Ylli Dautaj, komandant në Departamentin e Policisë së Nju...

123 vjet më parë, arbëreshët e Zarës botuan gazetën “Zani i Scyptarit”

Shtypi i shkruar shqiptar lindi në Diasporë. Ndonëse kanë...

Australi/Sot nis rihapja sipas planit me tre faza, rikthehet festivali shqiptar

Australia është gati për rihapje. Ka qenë kryeministri australian,...

Itali / Diaspora Shqiptare bashkohet për të shpëtuar shkollën në Shkodër

Arsimi ka qenë gjithmonë rruga më e mirë për...

Këshilli Shqiptaro-Amerikan ndihma për familjet dhe të moshuarit në 3 qytete

Këshilli Shqiptaro-Amerikan, AAC me qendër në New...

SHBA / “Vatra” e Floridës në kohën e koronavirusit

Shoqata “Vatra” ka vijuar aktivitetin e saj edhe pse...

Austri / Vjena nderon me çmimin “Ambasador i Paqes“ publiçistin Hazir Mehmetin

Bashkia e Vjenës ka nderuar me titullin “Ambasadorë të...

Gjermani / Fondacioni “Besa” ndihma për vendlindjen

Ilir Seferi nga fondacioni "Besa" në Bavari...

SHBA / Policët shqiptarë në New York 5 vite të bashkuar nën emrin “Illyria’

Ylli Dautaj, komandant në Departamentin e Policisë së Nju...

123 vjet më parë, arbëreshët e Zarës botuan gazetën “Zani i Scyptarit”

Shtypi i shkruar shqiptar lindi në Diasporë. Ndonëse kanë...

Australi/Sot nis rihapja sipas planit me tre faza, rikthehet festivali shqiptar

Australia është gati për rihapje. Ka qenë kryeministri australian,...

Itali / Diaspora Shqiptare bashkohet për të shpëtuar shkollën në Shkodër

Arsimi ka qenë gjithmonë rruga më e mirë për...

Këshilli Shqiptaro-Amerikan ndihma për familjet dhe të moshuarit në 3 qytete

Këshilli Shqiptaro-Amerikan, AAC me qendër në New...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...