Opera

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Opera

Kur moshatarët e tij shikonin futboll, Eno Peçi preferonte vallëzimin

Talentin për balet nuk e kishte të trashëguar nga...

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho: Më mungon publiku dhe skena

Pandemia e koronavirusit transformoi brenda natës botën...

SHBA/Balerina shqiptare diplomohet gjatё COVID, video falenderuese pёr mjekёt

Nuk janë të paktë emrat shqiptarë që jkanë spikatur...

Balerina shqiptare në Itali flet për krizën në art, shkaktuar nga Covid-19

Balerina shqiptare, Lola Fejzo, ka folur së fundmi në...

Ermonela Jaho: Do të gjejmë një mënyrë për të pasur artin tonë

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho, është një nga...

The Guardian: Ermonela Jaho është sopranoja më e mirë në botë. Pikë.

The Guardian: “Një zë brilant shqiptar po mahnit botën...

Kur moshatarët e tij shikonin futboll, Eno Peçi preferonte vallëzimin

Talentin për balet nuk e kishte të trashëguar nga...

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho: Më mungon publiku dhe skena

Pandemia e koronavirusit transformoi brenda natës botën...

SHBA/Balerina shqiptare diplomohet gjatё COVID, video falenderuese pёr mjekёt

Nuk janë të paktë emrat shqiptarë që jkanë spikatur...

Balerina shqiptare në Itali flet për krizën në art, shkaktuar nga Covid-19

Balerina shqiptare, Lola Fejzo, ka folur së fundmi në...

Ermonela Jaho: Do të gjejmë një mënyrë për të pasur artin tonë

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho, është një nga...

The Guardian: Ermonela Jaho është sopranoja më e mirë në botë. Pikë.

The Guardian: “Një zë brilant shqiptar po mahnit botën...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...