Kozeta Zylo

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

AUTHOR NAME

Kozeta Zylo

5 POSTIME
0 KOMENTET

Shkolla “Alba Life” në shtator në mjediset e qendrës shqiptare “Jacobi Center”

Drejtori i Shkollës Shqipe “Alba Life” Qemal Zylo, themelues i saj, realizoi nje takim me z.Mark Gjonaj i cili së bashku me ekipin e...

Amerika, Atdheu i dytë i shqiptarëve dhe Pavarësia e saj

Si një qytetare amerikane me të drejta të plota nga Kushtetuta amerikane kemi se me se ç’të krenohemi dhe të flasim për Amerikën e...

Shkolla Shqipe “Alba Life” NY, mbylli vitin shkollor më të vështirë

Qershori është dita ndërkombëtare e fëmijëve dhe këtë ditë jo vetëm që e festojmë me plot dashuri me nxënësit, por përkon dhe me mbylljen...

Lamtumirë Kujtim Gjonaj regjisor i shquar, “Mjeshtër i Madh”

Me lot në sy e pritëm lajmin e ndarjes nga kjo jetë të regjisorit të shquar Kujtim Gjonaj “Mjeshtër i Madh”. Tronditës ishte e-maili...

Gjuha Shqipe na bashkon!

Pas përfundimit të semestrit të parë me plot sukses dhe pushimeve të fundvitit, nxënësit e Shkollës Shqipe “Alba Life” Ambasador i Kombit filluan semestrin...

Të fundit

Kuzhinierët nga jugu sjellin shije të reja në bujtinat e Alpeve

Duke investuar në personel të kualifikuar, hotelet e Valbonës po synojnë t’i japin një eksperiencë kulinare më të sofistikuar turistëve të huaj, që zgjedhin...

COVID-19/ Gjermania parashikon masa të reja në vjeshtë

Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn parashikon masa të reja: Personat e vaksinuar duhet të vazhdojnë të mbajnë maska. Ata që nuk janë vaksinuar mund...

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë. Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë...

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...