Opera

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Opera

Gazeta italiane për Rozmari Jorganxhi: Arriti suksesin edhe në Trieste

Gazeta e qytetit italian të Triestes “Il Piccolo” i...

Zvicër/ Igli Mezini, balerini shqiptar që ka kërcyer krah yjeve me famë botërore

Balerini shqiptar Igli Mezini ka kërcyer në shumë skena...

Itali/Shuhet në moshën 83-vjeçare dirigjentja e parë shqiptare Rozmari Jorganxhi

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare, dirigjentja e...

Ermonela Jaho me “Anima Rara” në krye të klasifikimeve në platformat digjitale

Vetëm tre ditë pas publikimit të albumit të saj...

Marie Kraja, diva e lirikës shqiptare

Marie Kraja është një nga zërat më brilant në...

Balerinët Olta dhe Bernard Shehu, karriera në Itali dhe malli për atdheun

Motër e vëlla janë rritur me pasionin për baletin....

Sopranoja shqiptare Migena Gjata hap shkollën e saj të kantos në Duseldorf

Për publikun shqiptar më shumë e njohur është motra...

Britani/ Producenti shqiptar pretendent për çmimin kombëtar “One Dance UK”

Tomorr Kokona koreografi dhe producenti shqiptar në Mbretërinë e...

Gazeta italiane për Rozmari Jorganxhi: Arriti suksesin edhe në Trieste

Gazeta e qytetit italian të Triestes “Il Piccolo” i...

Zvicër/ Igli Mezini, balerini shqiptar që ka kërcyer krah yjeve me famë botërore

Balerini shqiptar Igli Mezini ka kërcyer në shumë skena...

Itali/Shuhet në moshën 83-vjeçare dirigjentja e parë shqiptare Rozmari Jorganxhi

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare, dirigjentja e...

Ermonela Jaho me “Anima Rara” në krye të klasifikimeve në platformat digjitale

Vetëm tre ditë pas publikimit të albumit të saj...

Marie Kraja, diva e lirikës shqiptare

Marie Kraja është një nga zërat më brilant në...

Balerinët Olta dhe Bernard Shehu, karriera në Itali dhe malli për atdheun

Motër e vëlla janë rritur me pasionin për baletin....

Sopranoja shqiptare Migena Gjata hap shkollën e saj të kantos në Duseldorf

Për publikun shqiptar më shumë e njohur është motra...

Britani/ Producenti shqiptar pretendent për çmimin kombëtar “One Dance UK”

Tomorr Kokona koreografi dhe producenti shqiptar në Mbretërinë e...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...