Biznes

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Biznes

ILO: Merrni masa për rikthimin në punë, mund të ketë një valë të dytë COVID-19

Mbrojini punonjësit tuaj si tani ashtu edhe pas lehtësimit...

Fiskalizimi / Bizneset raportojnë shitjet ditore me teknologjie të re

Procesi i fiskalizimit do të detyrojë bizneset...

Hapet “autostrada” energjetike Kosovë – Shqipëri

Miratohet marrëveshja për njohjen e Operatorit të Transmetimit të...

Nafta në rënie me 305%, por naftë falas nuk do të ketë

Për herë të parë në histori, nafta...

Ferrari nis të prodhojë respiratorë për të ndihmuar në luftën ndaj Covid-19

Prodhuesi italian i makinave sportive Ferrari ka...

Përgjysmohet tregu i makinave në Europë, Italia kryeson rënien, bie me 85%

Tregu europian i makinave u përgjysmua në...

Kanada / Si ka ndikuar COVID-19 te bizneset e shqiptarëve

Në këtë periudhë pandemie gati të gjitha...

Londër / Shqiptari ushqime falas për mjekët, BBC e falenderon

Leo Hoda, pronari i picerisë 'Bella Roma'...

ILO: Merrni masa për rikthimin në punë, mund të ketë një valë të dytë COVID-19

Mbrojini punonjësit tuaj si tani ashtu edhe pas lehtësimit...

Fiskalizimi / Bizneset raportojnë shitjet ditore me teknologjie të re

Procesi i fiskalizimit do të detyrojë bizneset...

Hapet “autostrada” energjetike Kosovë – Shqipëri

Miratohet marrëveshja për njohjen e Operatorit të Transmetimit të...

Nafta në rënie me 305%, por naftë falas nuk do të ketë

Për herë të parë në histori, nafta...

Ferrari nis të prodhojë respiratorë për të ndihmuar në luftën ndaj Covid-19

Prodhuesi italian i makinave sportive Ferrari ka...

Përgjysmohet tregu i makinave në Europë, Italia kryeson rënien, bie me 85%

Tregu europian i makinave u përgjysmua në...

Kanada / Si ka ndikuar COVID-19 te bizneset e shqiptarëve

Në këtë periudhë pandemie gati të gjitha...

Londër / Shqiptari ushqime falas për mjekët, BBC e falenderon

Leo Hoda, pronari i picerisë 'Bella Roma'...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...