Biznes

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

Biznes

Covid-19/ Rriten me 46% importet nga Rusia, prej naftës dhe grurit

Importet totale pësuan rënie me mbi 15 për qind...

Bizneset shqiptare në SHBA: Po mbijetojmë falë paketës së ndihmës

Disa shqiptarë që kanë bizneset e tyre...

SHBA/ Klement Bardhi: COVID-19 dhe ndikimi i tij tek Real Estate

Klement Bardhi, komisioner dhe pronari i zyrës...

Fiskalizimi / Fillojnë aplikimet për çertifikimin e prodhuesve të software

Procesi i fiskalizimit, që do të detyrojë bizneset mbi...

Covid-19/ Si po ushqehet ekonomia përmes punës nga shtëpia

Pandemia e koronavirusit po nxit rritjen e ekonomisë përmes...

Në 3 muajt e parë të 2020, Durrësi shkëmbime tregtare me 44 porte në botë

Shkëmbimet tregtare me anije nga porti i Durrësit janë...

COVID rrit kërkesat për përdorimin e standardeve ISO në maska e veshje mjekësore

Të gjendur në një normalitet të ri për shkak...

Greqi / Nga e hëna maskat bëhen të detyrueshme

Duke filluar prej ditës së hënë 4...

Kim online me Dhomën Amerikane të Tregëtisë: Biznesi në ndihmë të komunitetit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka...

Covid-19/ Rriten me 46% importet nga Rusia, prej naftës dhe grurit

Importet totale pësuan rënie me mbi 15 për qind...

Bizneset shqiptare në SHBA: Po mbijetojmë falë paketës së ndihmës

Disa shqiptarë që kanë bizneset e tyre...

SHBA/ Klement Bardhi: COVID-19 dhe ndikimi i tij tek Real Estate

Klement Bardhi, komisioner dhe pronari i zyrës...

Fiskalizimi / Fillojnë aplikimet për çertifikimin e prodhuesve të software

Procesi i fiskalizimit, që do të detyrojë bizneset mbi...

Covid-19/ Si po ushqehet ekonomia përmes punës nga shtëpia

Pandemia e koronavirusit po nxit rritjen e ekonomisë përmes...

Në 3 muajt e parë të 2020, Durrësi shkëmbime tregtare me 44 porte në botë

Shkëmbimet tregtare me anije nga porti i Durrësit janë...

COVID rrit kërkesat për përdorimin e standardeve ISO në maska e veshje mjekësore

Të gjendur në një normalitet të ri për shkak...

Greqi / Nga e hëna maskat bëhen të detyrueshme

Duke filluar prej ditës së hënë 4...

Kim online me Dhomën Amerikane të Tregëtisë: Biznesi në ndihmë të komunitetit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...