Mjekësi

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Mjekësi

Gjermani / Mjekja shqiptare tregon përballjen me pacientët me COVID-19

Edlira Ruçi Veisllari është një nga dhjetra mjekët shqiptar...

Gjermani / Dermatologia shqiptare: Kujdes COVID-19 rrezikon edhe lëkurën

Me paraqitjen e pandemisë së Covid-19, një gjë është...

“Corriere Della Sera” shkrim për mjeken vullnetare shqiptare

Gazeta italiane “Corriere Della Sera” i ka...

Londër / Mjeku shqiptar: Jemi në mes të fazës kritike të pandemisë

Mjeku anestezist-reanimator, Dr. Sali Urovi, pas një...

SHBA / Psikologia shqiptare jep disa këshilla për të përballuar situatën

Sonila Sejdarasi është mjeke psikologe, e cila...

Mjeku shqiptar Erion Musabelliu flet për situatën në Kanada

Mjeku shqiptar në Kanada, Erion Musabelliu, teksa...

Mjeku shqiptar në SHBA: Kur shkoj në shtëpi kam frikë për familjen

Mjeku kardiolog Sulejman Çele në një intervistë...

Dr.Hektor Grazhdani: Nga virusi mbrojnë edhe maskat artizanale e syzet e diellit

Mjeku shqiptar në Itali, Dr. Hektor Grazhdani,...

SHBA / Shqiptarja tregon përvojën personale me koronavirus

Syzana Gjokaj me origjinë nga Kosova, manaxhere...

Gjermani / Mjekja shqiptare tregon përballjen me pacientët me COVID-19

Edlira Ruçi Veisllari është një nga dhjetra mjekët shqiptar...

Gjermani / Dermatologia shqiptare: Kujdes COVID-19 rrezikon edhe lëkurën

Me paraqitjen e pandemisë së Covid-19, një gjë është...

“Corriere Della Sera” shkrim për mjeken vullnetare shqiptare

Gazeta italiane “Corriere Della Sera” i ka...

Londër / Mjeku shqiptar: Jemi në mes të fazës kritike të pandemisë

Mjeku anestezist-reanimator, Dr. Sali Urovi, pas një...

SHBA / Psikologia shqiptare jep disa këshilla për të përballuar situatën

Sonila Sejdarasi është mjeke psikologe, e cila...

Mjeku shqiptar Erion Musabelliu flet për situatën në Kanada

Mjeku shqiptar në Kanada, Erion Musabelliu, teksa...

Mjeku shqiptar në SHBA: Kur shkoj në shtëpi kam frikë për familjen

Mjeku kardiolog Sulejman Çele në një intervistë...

Dr.Hektor Grazhdani: Nga virusi mbrojnë edhe maskat artizanale e syzet e diellit

Mjeku shqiptar në Itali, Dr. Hektor Grazhdani,...

SHBA / Shqiptarja tregon përvojën personale me koronavirus

Syzana Gjokaj me origjinë nga Kosova, manaxhere...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...