Mjekësi

E enjte, 29 Shkurt, 2024
E enjte, 29 Shkurt, 2024

Mjekësi

Itali / Mjeku shqiptar: Durim sepse kjo pandemi nuk do të jetë e shkurtër

Altin Palloshi është mjek kardiolog hemodinamist, i...

Dr. Manol Jovani: Nuk na kërkohet asgjë më shumë sesa të rrimë në shtëpi

Dr. Manol Jovani është një nga mjekët e suksesshëm...

Mjeku shqiptar në Gjermani: Ndikimin që ka COVID-19 te pacientët me tension

Sot të gjithë njerëzit në mbarë botën janë të...

Intervista / Mjekja shqiptare në Gjermani, Marsela Ceno: “Frika të manipulon”

Në intervistën e dhënë për DW, kirurgia Marsela Ceno...

Koronavirusi, karantina dhe pasojat në shëndetin mendor

Gjergji Merja është mjeku shqiptar i specializuar në psikiatri...

SHBA/ Mjekja Nora Gashi flet për situatën e rëndë

Nora Gashi, mjeke e përgjithshme në një...

SHBA / Inxhinieri shqiptar projekton maskat që do të përdoren në Nju Jork

Mjekja, Bettina Fries, epidemiologe në Universitetin Stony Brooks në...

Itali/Mjekja shqiptare: Ja si është dita e punës e një mjeku në repartin Covid

Brunilda Marku është mjeke pneumologe në Qendrën Spitalore Universitare...

Itali / Të rinjtë shqiptarë mbledhin fonde për pajisje mjekësore në vendlindje

Studentët të mjekësisë në Itali, kanë nisur...

Itali / Mjeku shqiptar: Durim sepse kjo pandemi nuk do të jetë e shkurtër

Altin Palloshi është mjek kardiolog hemodinamist, i...

Dr. Manol Jovani: Nuk na kërkohet asgjë më shumë sesa të rrimë në shtëpi

Dr. Manol Jovani është një nga mjekët e suksesshëm...

Mjeku shqiptar në Gjermani: Ndikimin që ka COVID-19 te pacientët me tension

Sot të gjithë njerëzit në mbarë botën janë të...

Intervista / Mjekja shqiptare në Gjermani, Marsela Ceno: “Frika të manipulon”

Në intervistën e dhënë për DW, kirurgia Marsela Ceno...

Koronavirusi, karantina dhe pasojat në shëndetin mendor

Gjergji Merja është mjeku shqiptar i specializuar në psikiatri...

SHBA/ Mjekja Nora Gashi flet për situatën e rëndë

Nora Gashi, mjeke e përgjithshme në një...

SHBA / Inxhinieri shqiptar projekton maskat që do të përdoren në Nju Jork

Mjekja, Bettina Fries, epidemiologe në Universitetin Stony Brooks në...

Itali/Mjekja shqiptare: Ja si është dita e punës e një mjeku në repartin Covid

Brunilda Marku është mjeke pneumologe në Qendrën Spitalore Universitare...

Itali / Të rinjtë shqiptarë mbledhin fonde për pajisje mjekësore në vendlindje

Studentët të mjekësisë në Itali, kanë nisur...

Të fundit

Parlamenti Britanik fokus te rinia shqiptare, prezanton projektin “Gjenerata e ardhshme në Shqipëri”

Ditën e martë më 27 shkurt 2024, në Dhomën e Komunave të vendosur në ndërtesën madhështore të House of Parlamenti, Westminster në Londër, u...

Shpallen fituesit e tregimeve arbëreshe më të mira në konkursin: “Krenarbëria”

Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të parë të konkursit “Krenarbëria”, i cili u organizua nga Qendra e Studimeve dhe...

Në shërbim të gjuhës shqipe!

Të dielën me datë 25 shkurt 2024, anëtarët e Kryesisë dhe përfaqësuesit kantonalë, mësues dhe prindër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër u bënë bashkë...

Kongresmenja Ocasio-Cortez: Do të luftoj që të miratohet rezoluta për ndëshkimin e krimeve të luftës së Kosovës  

Si përfaqësuesja e SHBA-së e një distrikti të Kongresit me shumicë shqiptare, e ftuara speciale e ngjarjes, kongresmenja Alexandra Ocasio-Cortez bëri thirrje për t'i...

Mark Gjonaj: 16 vite Kosovë e Pavarur, Serbia të mos provokojë por të dënojë kriminelët e luftës

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës në ambientet e Bashkisë së New York-ut nu ishte vetëm një moment festimesh, poer edhe nje moment reflektimi....