Opinione

E mërkurë, 5 Gusht, 2020
E mërkurë, 5 Gusht, 2020

Opinione

Patrioti liberal Veli Hashorva dhe Gazeta “Drita” e Gjirokastrës 1920-1924

Dr. Dorian Koçi  Gazetaria moderne shqiptare i ka rrënjët e...

Remitancat në kushtet e Covid – 19

Në shkurt të vitit 2015, Asambleja e Përgjithshme e...

Luigj Gurakuqi, të pathënat për ekonominë e Shqipërisë!

Luigj Gurakuqi  ka lindur në Shkodër në një familje...

Kush do ta paguajë faturën e Covid-19?!

Natyrisht që situata e sotme nuk është e lehtë,...

Efekti fiskal i COVID-19 në xhepin e shtetit dhe gjithsecilit gjatë prillit 2020

Pas tërmetit të Nëntorit të vitit të kaluar, rënies...

Pandemia po trondit epërsinë e dollarit

Nga Benjamin J. Cohen Me fillimin e krizës së COVID-19,...

Përralla për shpërbërjen e BE-së prej krizës së Coronës

Për shkak të pandemisë dhe mungesës së solidaritetit BE-ja...

Si po ndikon COVID -19 te bizneset shqiptare në Greqi

Është e vërtetë që COVID-19 ka alarmuar tërë botën,...

Ja cilat janë zonat e lira ekonomike në Shqipëri

Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor kanë qenë vazhdimisht nën vëmendjen...

Si na gjeti Pandemia fiskalisht?

Nga Koço Broka  Paketa fiskale e vendit tonë nuk mund...

Patrioti liberal Veli Hashorva dhe Gazeta “Drita” e Gjirokastrës 1920-1924

Dr. Dorian Koçi  Gazetaria moderne shqiptare i ka rrënjët e...

Remitancat në kushtet e Covid – 19

Në shkurt të vitit 2015, Asambleja e Përgjithshme e...

Luigj Gurakuqi, të pathënat për ekonominë e Shqipërisë!

Luigj Gurakuqi  ka lindur në Shkodër në një familje...

Kush do ta paguajë faturën e Covid-19?!

Natyrisht që situata e sotme nuk është e lehtë,...

Efekti fiskal i COVID-19 në xhepin e shtetit dhe gjithsecilit gjatë prillit 2020

Pas tërmetit të Nëntorit të vitit të kaluar, rënies...

Pandemia po trondit epërsinë e dollarit

Nga Benjamin J. Cohen Me fillimin e krizës së COVID-19,...

Përralla për shpërbërjen e BE-së prej krizës së Coronës

Për shkak të pandemisë dhe mungesës së solidaritetit BE-ja...

Si po ndikon COVID -19 te bizneset shqiptare në Greqi

Është e vërtetë që COVID-19 ka alarmuar tërë botën,...

Ja cilat janë zonat e lira ekonomike në Shqipëri

Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor kanë qenë vazhdimisht nën vëmendjen...

Si na gjeti Pandemia fiskalisht?

Nga Koço Broka  Paketa fiskale e vendit tonë nuk mund...

Të fundit

Shaqiri harron kremin e diellit, The Sun: Ka marrë ngjyrën e fanellës së ekipit

Mediat angleze kanë “ngacmuar” Xherdan Shaqiri, pasi ai u kap nga paparacët në një jaht luksoz, në pushimet e tij verore në Ibiza. Mesfushori i...

Covid-19/ Rimëkëmbja e Shqipërisë, OKB prezanton planin

Pas shpalljes prej Sekretarit të Përgjithshëm të OKB në 4 maj të kornizës globale të OKB për reagimin e menjëhershëm social-ekonomik ndaj COVID-19, ekipi...

Shqiptarët e Rumanisë

Pas Luftës së Parë Botërore, në Rumani erdhi një valë e re shqiptarësh, sidomos nga Maqedonia, për shkaqe ekonomike, për të punuar në qytetet...

SHBA / Ndahet nga jeta njeriu që vendosi statujën e Nënë Terezës në New York

Një lajm i hidhur vjen nga Amerika. Ruben Avxhiu nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka bërë me dije se ka ndërruar jetë...

Para në ndihmë të fëmijëve të prekur nga Covid, Rita jep lajmin e rëndësishëm

Rita Ora ka bërë me dije se ditën e enjte në orën 18:00 me orën e Mbretërisë së Bashkuar (19:00 sipas orës sonë) do...