Ornela Radovicka

E enjte, 5 Gusht, 2021
E enjte, 5 Gusht, 2021

AUTHOR NAME

Ornela Radovicka

2 POSTIME
0 KOMENTET

Bota epistolare e një arbëreshi, (At Antonio Bellusci) dhe botës arvanitase 

Gjatë afro 40 vjetëve arbëreshi Antonio Bellusci, profesori, etnografi, themelues i dy revistave “Vatra jonë“ dhe “Lidhja“, krijuesi i një nga bibliotekave më të...

Vittore Carpaccio, “Portreti i një kalorësi”, dhe bota arbërore 

Nga 17 maji deri më 1 nëntor 2021, Salla 11 e Muzeut Thyssen - Bornemisza në Madrid do të organizojë një ekspozitë të veçantë...

Të fundit

Dua Lipa “jehonë” në media, Daily Mail artikull për këngëtaren dhe Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa po shijon prej disa ditësh pushimet në jug të Shqipërisë, bashkë me familjen dhe partnerin e saj Anwar...

Kishin ardhur me pushime nga Suedia, humb jetën tragjikisht i mituri

Një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik. Mjeti që drejtohej nga nëna e tij 38-vjeçare ka humbur kontrollin dhe...

Rikthehet Mural Fest Tirana, marrin pjesë artistë nga e gjithë bota

Nga 24 gushti, artistë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale. Lajmin e mirë e ka...

Nata e shqiptarëve në Champions League, shënojnë Muçi dhe Uzuni

Ditën e djeshme janë luajtur 3 ndeshje të eleminatoreve të Champions League. Me plot gojë mund të thuhet se vërtet ka qenë një mbrëmje...

Situata e zjarreve në vend, vatrat sipas qarqeve

Ministria e Mbrojtjes ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e zjarreve në vend për çdo qark. Bëhet fjalë për gjashtë qarqe të prekura,...